Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KLACZ I OGIER RAZEM
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zachowania koni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ramzesclubbase



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: wschowa

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 11:50    Temat postu: KLACZ I OGIER RAZEM Odpowiedz z cytatem

witam. czy klacz może stać razem z ogierem w stajni i cały czas przebywac razem, w stajni na łące i w ogóle czy mogą być razem , czy mogą razem ciągnąć bryczkę?, czy jeżeli będzie miała ruje to ją pokryje a jak nie bedzie miała to będzie spokojny w jej obecności>? pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Czw Gru 22, 2011 11:50    Temat postu:

Powrót do góry
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klacz i ogier mogą być razem w stajni i w pracy.
Jeśli będą razem też na padoku, co roku będzie źrebak. I to raczej klacz będzie się napraszała, żeby ogier ją pokrył.

Jeśli są to konie hodowlane to mogą być razem. Ale jeśli któreś z nich nie ma licencji, to otrzymywanie od nich źrebiąt jest wręcz wykroczeniem wobec prawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ramzesclubbase



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: wschowa

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE ROZUMIEM Z TYM WYKROCZENIEM WOBEC PRAWA. JA NIE WIEM CZY CO ROKU BĘDĘ JĄ DOPUSZCZAŁ MOŻE BĘDĘ JĄ ODDZIELAŁ ALE JEŚLI OGIER JEST 100% RASOWY CHODZI MI ZE MA BADANIA GENETYCZNE PASZPORT I TO JEST CZYSTA RASA A KLACZ TEŻ CZYSTA RASA TO NIE MOGĘ ICH DOPUŚCIĆ? W LEKKIM SZOKU JESTEM? PROSZĘ O WYJAŚNIENIE. POZDRAAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ramzesclubbase



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: wschowa

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie chcę dopuszczać klaczy co rok bo to jest nie potrzebne bede je rosdzielał podczas rui chce je dopuscic raz na kilka lat chyba to ok? tak? tylko o co chodzi z tym wykroczeniem:) pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogier, który nie ma wydanej licencji nie może kryć. Użytkowanie go do rozrodu jest wykroczeniem. I rasa nie ma nic do rzeczy (choć nie całkiem, z końmi arabskimi i angielskimi jest inaczej). Ogier musi być zbonitowany, zdać próby dzielności itp.
Tylko właściciel ogiera z licencją może wystawiać świadectwa pokrycia klaczy. A te świadectwa są potrzebne, żeby wyrobić źrebakowi paszport. A każdy koń musi mieć paszport.
Konie krzyżować wolno. Na przykład pokryć klacz śląską ogierem huculskim. Ale ogier zawsze musi mieć licencję.
No i jeśli nie chcesz źrebaków rok po roku, to ogier i klacz nie mogą przebywać razem na wybiegu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marysia550



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 297

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dasz rady po prostu ich rozdzielić, a jak będziesz chciał być zapobiegliwy to Ci wyjdzie na to, że więcej będą osobno niż razem.
kejti- chciałaś napisać, ze takiemu źrebakowi też się wyrobi paszport tylko będzie miał wpisane pochodzenie nieznane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wojtek



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 261
Skąd: Gorzanów

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyrobi mu się paszprot pod warunkiem zrobienia badania krwi na nosicielstwo chorób, co nie zmienia faktu, że krycie ogierem bez licencji jest nielegalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marysia550 napisał:
kejti- chciałaś napisać, ze takiemu źrebakowi też się wyrobi paszport tylko będzie miał wpisane pochodzenie nieznane.


To zależy od regionu Polski i tego jak mili ludzie pracują w lokalnym związku. Ogólnie PZHK chce zmierzać w taką stronę, żeby konie NN przestały istnieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wojtek



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 261
Skąd: Gorzanów

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kejti napisał:
marysia550 napisał:
kejti- chciałaś napisać, ze takiemu źrebakowi też się wyrobi paszport tylko będzie miał wpisane pochodzenie nieznane.


To zależy od regionu Polski i tego jak mili ludzie pracują w lokalnym związku. Ogólnie PZHK chce zmierzać w taką stronę, żeby konie NN przestały istnieć.


To zależy co najwyżej od niewiedzy pracowników OZHK, takie przypadki regulują przepisy - każdy jeden koń ma obowiązek mieć paszport, bez względu na pochodzenie, i każdemu powinien go OZHK/WZHK wyrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po którymś tam roku (tu skleroza, nie wiem którym), nie miały być już wystawiane paszporty dla NN.

Ale... Przeczytałam co piszą na stronie PZHK i faktycznie tego zapisu tam nie ma, więc może jednak z niego zrezygnowano. Jak dla mnie, szkoda.

A ogiera najlepiej wykastrować i problem się rozwiąże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ramzesclubbase



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: wschowa

PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za rady. mam dwie klaczki i miałem okazję kupić ogierka ma 100% pochodzenie ale bez licencji. Dobrze jest zasięgnąć języka bo widzę że wpakowałbym się w niezłe kłopoty. a teraz już odchodzę od tego pomysłuSmile DZIĘKI PIĘKNE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marysia550



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 297

PostWysłany: Pon Gru 26, 2011 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie, że chcesz skorzystać z rad. Zawsze możesz go wykastrować, jeśli zależy Ci na tym konkretnym koniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ramzesclubbase



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: wschowa

PostWysłany: Pon Gru 26, 2011 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chodzi o to że zależy bo go jeszcze nie widziałem. ale mam cos takiego że gdyby mi sie spodobał to już bym miał problem:)
dlatego wolę zapobiegać. pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piołun3



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 54
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źrebak nie ma w paszporcie nn tylko "brak wpisu do ksiąg stadnych" wiem bo mam tak owego ale pani urzędniczka z pzkh papalła coś o jakiejś "utylizacji"ale ją wyśmiałam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Motiza



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 70

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2020 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to nie praktykuje się raczej takich rozwiązań.
_____________________
Niedroga depilacja laserowa w Warszawie


Ostatnio zmieniony przez Motiza dnia Wto Paź 06, 2020 10:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Wrz 04, 2020 10:01    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zachowania koni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group