Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skaleczenia i otarcia skóry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ramzesclubbase



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: wschowa

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 07:02    Temat postu: skaleczenia i otarcia skóry Odpowiedz z cytatem

witam czym najlepiej przemywac i odkażać przetarcia i rany u koni?

bo słyszałem że moczem??to prawda? bo nie ukrywam że jestem zwolennikiem nowszych metod ale wolę zapytać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Nie Sie 12, 2012 07:02    Temat postu:

Powrót do góry
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim, co i u człowieka:)
Najlepsze są rivanol i jodoform, bo nie szczypią. A do tego jodoform kosztuje 5 zł i starcza na długo. Hucuły wytrzymują też jednak wodę utlenioną. tej nie można używać na rany głębokie i takie, w przy których istnieje podejrzenie, że trzeba będzie szyć.
Są też spreje do nabycia w sklepach jeździeckich lub od weterynarza. Te chronią rany przed owadami i zanieczyszczeniami, ale przy psikaniu hałasują i sporo koni się tego boi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kitay



Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 58
Skąd: Dobre Miasto

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 05:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre efekty daje tez maść cynkowa. Rany blisko oczu ja przemywam rumiankiem albo świetlikiem. Skuteczny natural Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nerilion



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 84

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale trzeba pamiętać ze rmianek wysusza spojówki.
Ja osobiście używam fioletanu na bazie wody- jak powiedziała Kejti nie szczypie.
Do tego maści np tranowa na nogi czy na bazie wosku pszczelego- przspieszają regeneracjęnaskórka;)
Alu spray- to fajna sprawa kiedy potrzeba wiekszej ochrony przed owadami, ale piska a do tego zamyka ranę więc trzeba pamiętać ze skóra zeby się leczyć musi oddychać.
Przy trudniejszych ranach- ctc- tak jak alu u weta i psika- ale konieczne w apteczce- mi raz klacz wpadła do szmaba- było zarośnięte i nie wiedzieliśmy ze jest- i ctc uratował nogi.
do tego oczywiście maść nagietkowa- super na mniejsze rany i otarcia.
Tribiotik jest super przy nieco gorszych.
Do tego ctc wodę utlenioną powicodn jodowany- stosowane są przy infekcjach grzybicznych i bakteryjnych w kopytach, bo używany przez wszystkich dziegieć bardzo uszkadza wewnętrzne struktury kopyta.
To chwilowo na tyle;) lece do koni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartex239



Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 106

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas klacz owinęła sobie tylnią nogę łańcuchem między stawem a kopytem i musiala zacisnąć bo obtarła sobie i kulała. Najpierw polaliśmu nogę zimną wodą ale nie wprost na ranę lecz wyżej. później woda utleniona i znowu spłukana noga po czym maść nagietkowa i to w bandarz. Coprawda bandaż nie zdał roli więc miała go tylko jedną noca później to cały czas maść nagietkowa aż ładnie zana się zagoiła i i strupki odpadły Smile ma ladną zdrową nóżnkę i nie kuleje Very Happy
_________________
"--Sójrz na to oczami konia--"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o maści, to należy je stosować na krawędzie rany i na stópki, nigdy na ranę bezpośrednio.
Ja lubię Hipoderminę, daje dobre efekty, ale jest droga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jakubczak



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 166

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2019 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od takich skaleczeń i otarć są specjalne spray'e. Wiele firm takie produkuje, ale ostatnio czytałam fajne opinie na temat SBR sports, bo mają produkty warte zainteresowania. Koniecznie trzeba sobie zerknąć, jeśli zależy Wam na czymś, co przede wszystkim będzie skuteczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marmes



Dołączył: 19 Lip 2019
Posty: 176

PostWysłany: Sob Cze 27, 2020 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie www zostało wyjaśnione o co w tym chodzi https://www.drchodorowski.pl/dermatoskopia-lublin/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabernaczek



Dołączył: 21 Sty 2021
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 21, 2021 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moczem to raczej nie odważyłbym się. Woda utleniona chyba najlepsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aleksy37509



Dołączył: 04 Mar 2022
Posty: 4

PostWysłany: Pią Mar 04, 2022 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weterynarz na pewno zapisze odpowiednie leki czy też maści.
_________________
https://amazonkeratin.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wakor



Dołączył: 18 Gru 2022
Posty: 1

PostWysłany: Pon Gru 19, 2022 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, jak wyżej. najlepiej na miejscu zapytać weterynarza, on obejrzy dokładnie ranę i zdecyduje jakie środki zastosować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
haculsia



Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 649

PostWysłany: Sob Sty 28, 2023 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na cokolwiek związane ze skórą polecam produkty ze strony febumed https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Luszczyca-351.html, gdzie według tego co mi koleżanka mówiła, która zamawia stamtąd produkty, mają profesjonalne podejśćie do każdej osoby indywidualnie i są w stanie naprawdę dobrać idealne produkty właśnie pod Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paja3



Dołączył: 16 Wrz 2020
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 14, 2023 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesujące informacje. Ja jednak jestem zawsze mega ostrożna i z każdą rzeczą, najdrobniejszym urazem zgłaszam się do wet. Wolę dmuchać na zimne.
_________________
https://eyevet.pl/pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haculsia



Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 649

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2023 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej rodzinie wiele osób zmagało się z różnymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Zawsze polecam Derm-Al jako świetne miejsce do rozwiązania tych problemów. Zawsze otrzymujemy bardzo profesjonalną i kompetentną opiekę dermatologiczną, a personel jest bardzo przyjazny i pomocny. Jeśli szukasz skutecznej pomocy w leczeniu chorób skóry, zdecydowanie polecam Derm-Al. Link do ich strony internetowej: https://derm-al.pl/pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 19, 2023 19:32    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group