Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DWA WAŁACHY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> wałachy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweldti



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 5

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 16:54    Temat postu: DWA WAŁACHY Odpowiedz z cytatem

Witam jestem od roku posiadaczem dwóch 4-letnich hucułów. Koniki są grzeczne-jeden jest bardziej silny. Nie mam problemów z obsługą.
Jedynym minusem jest to , że ciężko mi te konie rozdzielić np. gdy pojechałem jednym w teren w siodle to drugi o mały włos nie rozniósł stajni i boksu.
Proszę o jakieś sugestie w tej sprawie.
Dziś jednego uwiązałem w boksie a drugiego dałem na padok pod pastuchem. Był cały dzień kwik ale wytrzymały bez siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Gru 01, 2012 16:54    Temat postu:

Powrót do góry
bartex239



Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 106

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie: nie radzę wiązać, lepiej jak już to puścić luzem w boksie, zawsze bezpieczniej że konik sobie krzywdy nie zrobi Smile a żeby można było je oddzielić to przede wszystkim potrzeba czasu... to może potrwać jeśli nie miesiąc to
dwa, pięć,a nawet rok, jednak że po tym czasie i tak nie osiągniesz perfekcji. ćwiczenia które mogę ci polecić to:
*jeśli jesteś sama i nie masz drugiej osoby do dyspozycji to: 1 konia zostawiasz luzem w boksie. 2 koń chodzi z tobą w jedną i drugą stronę koło drzwi boksu z koniem 1 i co chwila się gdzieś co chwila chowasz, czy to za róg stajni, czy do pomiszczenia, tak aby koń w boksie was zupełnie nie widział ale na początku przez krótką chwilę i z czasem coraz dłużej i dłużej. oczywiście co jakiś czas zmieniasz konie w boksie :)musisz poświęcić na to duużo czasu Smile ale: nie od razu rzym zbudowano Wink jeśli zauważysz że koń w boksie nie stoi cały czas w okienku tylko idzie sobie sianka skubnąć bądź po prostu zajmuje się czymś innym w boksie a nie śledzi cały czas swego towarzysza to możesz się cieszyć ale nadal musisz ćwiczyć Smile
*jeśli masz do dyspozycji drugą osobę to jedna osoba chodzi z jednym koniem a drugi z drugim i się co jakiś czas się rozdzielacie. kiedy koniki już są bardziej przyzwyczajone do nieobecności drugiego konika to wtedy zabieracie je na padok jednak tylko jedna osoba z koniem na padoku a druga, jeśli posiadasz 2 padok, to ona także idzie z koniem na padok. najlepiej żeby koniki się nie widziały więc skoro nie masz 2 padoku to jedna osoba musi się zająć 2 konikiem, też najlepiej aby się nie widzialy. i kiedy jesteś już z koniem na padoku sama to puszczasz konia aby się wylatał, sama się nie angażując tylko stojąc spokojnie. z czasem koń się uspokoi i wtedy wkraczasz do akcji na poczatku wpuszczając drugiego konia w nagrodę a następnymi razy zaczynasz z nim ćwiczyć np. parellego Smile jeszcze lepiej jeśli masz round pen to wtedy stosujesz join up montyego robertsa Smile tyle ode mnie, życzę miłej i owocnej pracy Smile
_________________
"--Sójrz na to oczami konia--"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paweldti



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 5

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za dobre rady. Zauważyłem jednak dziś że nie mam warunków do tego żeby zostawić jednego konia w boksie luzem. ( chodzi o sprawy techniczne)- bezpieczniej jest jak jeden zostaje na krótkim uwiązie. Nie ma takiego ruchu- a tak ma cały boks dla siebie i szaleje( skacze , wali kopytami). Te dwa moje wałachy zapomniałem dodać stoją razem w jednym boksie. Dziś już było znacznie lepiej - nie szarpał się nawet - zajadł się sianem. Zastanawia mnie tylko taka kwestia czy robić to na zmianę jednego dnia na padok Cekin drugiego Tokaj- czy poprostu jakiś czas jeden uwiąż a później drugi. Myślę że chodzi głównie o to żeby poczuły że rozłąka to nic strasznego i z czasem powracają do siebie. Nie będzie pewnie różnicy który gdzie w danym momencie będzie. Oczywiście jutro zaczynam join up.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jakubczak



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 166

PostWysłany: Pon Cze 28, 2021 06:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak o nie dbać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bogusz5432



Dołączył: 02 Gru 2021
Posty: 5

PostWysłany: Czw Gru 02, 2021 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam zastanawiam się w jaki sposób o nie dbać.
_________________
https://www.24kato.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Motiza



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 70

PostWysłany: Pon Paź 30, 2023 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię hucuły i uważam, że opieka nad nimi nie jest bardzo wymagająca. Wystarczy o nie dbać, żeby miały co jeść i gdzie się wybiegać no i dobre warunki do życia

___________________________________
Kraków - oferta na skleroterapię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Paź 30, 2023 12:22    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> wałachy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group