Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hucuły w hipoterapii
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> hipoterapia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NaWka1987



Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sob Cze 21, 2014 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Jestem nowicjuszką w temacie i na forum. Prowadzę konia do hipoterapii. Niedawno pojawił się problem - nasz konik troszkę fika... Miałyście taki przypadek? Konik - hucuł - 8-10 lat.. Co zrobić, aby przestał? Czym to może być spowodowane? Nie jest to zależne od dotyku wrażliwych miejsc. Nie ma reguły, jeśli chodzi o fiknięcia. Jedyna oznaka, że zbliża się fiknięcie to przykulone uszy. Jednak zdarzają się fiknięcia bez zapowiedzi... Macie jakiś pomysł - co zrobić, aby go przytemperować?
_________________
"Nie spoglądaj w tył ze złością ani naprzód ze strachem, ale rozglądaj się dookoła ze świadomością."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Cze 21, 2014 20:06    Temat postu:

Powrót do góry
koniara544



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NaWka1987 napisał:
Witam Smile
Jestem nowicjuszką w temacie i na forum. Prowadzę konia do hipoterapii. Niedawno pojawił się problem - nasz konik troszkę fika... Miałyście taki przypadek? Konik - hucuł - 8-10 lat.. Co zrobić, aby przestał? Czym to może być spowodowane? Nie jest to zależne od dotyku wrażliwych miejsc. Nie ma reguły, jeśli chodzi o fiknięcia. Jedyna oznaka, że zbliża się fiknięcie to przykulone uszy. Jednak zdarzają się fiknięcia bez zapowiedzi... Macie jakiś pomysł - co zrobić, aby go przytemperować?


A może wsadzić na konia jakąś doświadczoną osobę i z nią robić hipoterapię, a gdy hucuł zacznie fikać, to po prostu zlać go porządnie, żeby zapamiętał Smile Ja byłam kiedyś takim "królikiem" na brykającym koniku polskim - sposób pomógł, teraz już konik nie bryka w czasie hipoterapii. Oczywiście, to często wymaga czasu i wielu powtórek, najlepiej z różnymi osobami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NaWka1987



Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbujemy tej metody i z doświadczonym jeźdźcem rzadko fika... Ale próbujemy dalej Smile
_________________
"Nie spoglądaj w tył ze złością ani naprzód ze strachem, ale rozglądaj się dookoła ze świadomością."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margaryna55



Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 2

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy faktycznie jeżdzenie na koniach ma wpływ na zdrowie dzieci, czy taka terapia pomoże dziecku z autyzmem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autyzm jest bardzo skomplikowanym problemem. I tak, w skrócie, może pomóc, ale nie musi.

Ostatnio zmieniony przez kejti dnia Nie Lis 20, 2016 21:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
feftheus



Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badania dowodzą, że praca dzieci z autyzmem z końmi(nie tylko, także z innymi zwierzętami) ma pozytywny wpływ na ich zdrowie. Warto poświęcić chwilę i poczytać kilka artykułów na ten temat.
_________________
Zobacz jakie ćwiczenia wykonywać, by spłycić zmarszczki http://urynoterapia-zmarszczki.org.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basiami



Dołączył: 06 Gru 2016
Posty: 1

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że to zależy od dziecka, chociaż w większości przypadków o których czytałam czy słyszałam faktycznie widać zmianę. Dzieci z zespołem downa czy autyzmem robią się spokojniejsze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
belll



Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 01, 2017 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

autyzm ma tyle twarzy, że nie da się niestety jednoznacznie stwierdzić, bo akurat może się trafić taki przypadek, że dziecko będzie przerażone, a nie zrelaksowane. Najlepiej jednak spróbować, bo w większości przypadków efekt jest bardzo dobry Smile
_________________
http://bella-arte.pl/pl/118-kartki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Motiza



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 70

PostWysłany: Sro Mar 07, 2018 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbować nigdy nie zaszkodzi Wink Ale faktycznie, autyzm ma różne stadia, może objawiać się w rozmaity sposób i ze zróżnicowanym natężeniem... Nie bez powodu takie dzieci leczy się indywidualnie, często przez całe życie...

Ostatnio zmieniony przez Motiza dnia Wto Lut 08, 2022 12:08, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
valdman



Dołączył: 16 Cze 2018
Posty: 3

PostWysłany: Wto Cze 26, 2018 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... Wydaje mi się, że warto doradzić się w tym temacie znajomych. Sądzę, że z całą pewnością będą w stanie pomóc Smile
_________________
Jak to jednak miło pomyśleć, że tylko człowiek może być draniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cypis



Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 2

PostWysłany: Sro Sie 22, 2018 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że hipoterapia z Hucułami to najlepsze rozwiązanie. Byłem świadkiem w jaki sposób przebiegają zajęcia i byłem naprawdę pod wrażeniem jak dzieci pozytywne reagują na Hucuły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brayank9



Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 26

PostWysłany: Sro Paź 10, 2018 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zastanawialiście się wgl nad takim kursem? Ja juz mam istruktora jazdy konnej i chciałabym też zrobić sobie instruktora hipoterapii. Znalazłam odpowiednie szkolenia na http://szkoleniaics.pl Ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym zawodem? Polecacie czy raczej nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haculsia



Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 649

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do naszej stajni zgłosiła się mama z chłopcem, który dwa lata temu stracił część nogi. Ma protezę, dla poglądu sytuacji podrzucam link http://ortomax.com.pl/protezy-podudzia,52,pl . Terapia z koniem zalecona została przez panią psycholog, ponieważ chłopiec bardzo zamknął się w sobie. Mama na skraju wyczerpania pokłada duże nadzieje w kontakcie z końmi. Macie jakieś wskazówki, co do terapii? Nawet nie wiem jak rozmawiać z takim dzieckiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rose93



Dołączył: 15 Maj 2020
Posty: 3
Skąd: Bochnia

PostWysłany: Pią Maj 15, 2020 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w rodzinie też jest przypadek pozytywnego wpływu hipoterapii. Konie pomagają nie tylko dzieciom, u mnie akurat chodziło o osobę dorosłą. Może trochę inaczej to wygląda, nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aga.aga



Dołączył: 29 Gru 2022
Posty: 1

PostWysłany: Czw Gru 29, 2022 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hucuły są stworzone do hipoterapii moim zdaniem. Pracowałam z innymi rasami i niespecjalnie mi się sprawdzały. Dla mnie jako instruktora kwestia moich relacji z końmi z którymi pracuje jest nadrzędna, więc mam swoje grono zwierzęcych wybrańców, z którymi prowadzę zajęcia. Wink Zresztą, godziny spędzone w stajni to moja ogromna radość życia i od najmłodszych lat marzyła mi się praca z końmi. Doskonaliłam umiejętności jeździeckie, mam nawet srebrną odznakę. Instruktora hipoterapii zrobiłam w Polskiej Akademii Kultury i Sportu, e-learning był dla mnie dogodną formą, sam kurs udało mi się sprawnie ukończyć. Najpierw rehabilitowałam dzieci, potem zajęłam się też grupą seniorską. Cudownie jest patrzeć, jak podopieczni rozwijają więź ze swoim terapeutą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Gru 29, 2022 09:12    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> hipoterapia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group