Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z kopytami
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gllosia

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj można się zgłosić na kurs:
http://www.parelli-info.waw.pl/viewpage.php?page_id=11

Ponadto pisze co nieco o tej metodzie, a na forum jest cały wątek dotyczący naturalnego werkowania Wink

www.gllosia.fbl.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 10:38    Temat postu:

Powrót do góry
Strucelka

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexz napisał:
Mam taką nietypową prośbę...
Mógłby ktoś wstawić zdjęcie zdrowych, niezarośniętych kopyt hucułka?
Bo do tego, którym się opiekuję nie przyjeżdża a ni wet ani kowal, więc nie wiem, czy wszystko z nim ok ... Embarassed

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na poprzedniej stronie wklejałam zdjęcia kopyt Wiedźmina. Ciężko znaleźć 100% zdrowe kopyta, ale im dużo w tej chwili nie brakuje Smile. Możesz też sobie zobaczyć jak wyglądały przed naturalnym werkowaniem Smile.
Michał:)

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:

Z tego co się orientuję to jeszcze w Polsce nie ma osób, które legalnie mogą czyjeś konie werkować akurat metodą SANHCP,

troche chciałem sprostować, z tego co się orientuje( po rozmowach z kilkoma kowalami) w Polsce jak nie tylko to podukuwnictwo nie stoi pod wzgledem prawnym na jakims konkretnym poziomie, żeby być podkuwaczem (nie istotne jaką metodą "naturalną(naturalna to jak koń sam sobie ściera...) czy tradycyjna) komercyjnie , nie potrzeba żadnych uprawnień, kursów ani nic takiego, w niektórych krajach na szczeście sprawa wygląda inaczej, przez co kursy(u nas) sprowadzają się do określenia umiejętności danej osoby(w praktyce nie koniecznie ma to przełożenie - wystarczy że ktoś szkoli się u kowala indywidualnie(pomagając mu... papierku nie dostanie a może się okazać wyśmienitym podkuwaczem - i to się nie zmieni dopuki w praktyce nie będą wymagane uprawnienia i kursy do wykonywania zawodu - do tego potrzeba konkretnego miejsca gdzie takie osoby mogą się w praktyce szkolić(raczej coś w rodzaju szkoły niż kursów odbywającytch się od czasu do czasu w weekendy ) - chociaż mówią(poświadczenia ukończenia różnorodnych kursów) że ta osoba na pewno cokolwiek umie w tej dziedzinie.

Pozdrawiam

PS informacje o których mówie pochodzą z przed roku, wątpie żeby coś się zmieniło, tym bardziej że od 2 lat werkuje konie u nas w stajni nasze oraz prywatne i wszystkoi jest w porządku, uczyłem się u podkuwacza obserwując słuchając i pomagając mu w pracy, a nie na kursie(gdyż w tym momencie okazało się że w Jaszkowie kursy dla podkuwaczy zostają wstrzymane i zostają kursy 3 dniowe bądź rozpisane na kilka weekendów, co przy ogromie wiadomości jakie potrzeba w tym zawodzie nie pozostawia szans na zagłębienie informacji na ten temat.

Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

— Paulo Coelho
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiedzmin

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2011 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Smile. A kiedys się zastanawiałam jak to jest prawnie w Polsce. Dziwiło mnie, że nikt nie zwraca uwagi na to, że ktoś zupełnie bez papierów struga mi np. moje konie i dostaje za to pieniądze. Ciekawe, ciekawe, dobrze wiedziec jak to wygląda w takim razie Smile.
Dzierslawa2504

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście polecam kupić biotynę firmy Sukces. U mojego konia nastąpiła znaczna poprawa, kopyta bardzo się wzmocniły i odbudowały. Teraz wyglądają znacznie lepiej.
Powrót do góry
dynia

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co polecacie na grudę? Przetestowałam już metody stąd - http://forum.galopuje.pl/f,choroby-koni-gruda,21957,0.html , ale wciąż nie wraca.

Ostatnio zmieniony przez dynia dnia Czw Lut 05, 2015 10:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
majorka76

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na grudę stosuję maść cynkową zmieszaną z tetra deltą(preparat dowymieniowy dla krów). bardzo skuteczne przy wcześnie zauważonej grudzie
Powrót do góry
marysia550

PostWysłany: Nie Lut 08, 2015 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denaturatem na gazie ścierałam strupki i smarowałam maścią Sudocrem.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Lut 08, 2015 21:16    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: