Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak pracować ?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexz



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 14:21    Temat postu: Jak pracować ? Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy zajmuję się koniem sąsiadki - ok. 12 letnim hucułkiem Kubusiem. Mam z nim kilka problemów, chodzi o to , że koń jest no... jakby surowy. Mam problemy ze skręcaniem, z przechodzeniem do galopu, a o opuszczaniu glowy i reakcji na łydki już w ogóle nie wspomnę. Rzecz w tym, że nie jeżdżę jakoś super dobrze, i nigdy nie pracowałam z koniem, więc nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Jeżdżę sama, nie mam trenera. Co powinnam robić żeby go trochę 'poduczyć' ? Embarassed
_________________
Nie kocha się za coś, kocha się pomimo.
<3.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Cze 08, 2010 14:21    Temat postu:

Powrót do góry
Aresowata ;)



Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 135

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm byłam w podobnej sytuacji ... najlepiej konsekwentnie i od samego początku , pierwsze lekcje poświęć na ruszanie i stawanie , skręcanie , kiedy wszystko będzie szło dobrze , to zaczniej robić to w kłusie , w galopie . Tylko pamiętaj , nic na chama !
Dobrze jest , gdy masz drugą osobę która sie na tym zna i mówi ci co masz robić . Nie musi to być trener , może być jakaś koleżanka ze stajni z większym doświadczeniem Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rexiu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 286
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopóki nie opanujesz zatrzymywania, skręcania innych podstawowych rzeczy, nie masz się co brać za trudniejsze elementy - mi w sumie się udało, długi czas pracowałam z kucykiem tylko w stępie, z powodu jej słabego stanu zdrowia, a dopiero po jakimś czasie przechodziłyśmy do tego co sprawia nam większe problemy.
Cierpliwie i nie na siłę, ale konsekwentnie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Majka199707



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: Łask, Łódź

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zaczęłam jeździć na lekko zdziczałej kobyłce. Jeździłam na niej wcześniej, ale miała urlop wychowawczy. Praktycznie zupełnie przestała reagować na łydkę. Moja p. instruktor poradziła mi żebym w czasie popędzania jej lekko pukała ją bacikiem w miejsce, w którym daje łydkę. Nie wiem czy Ci to pomoże ale w tym przypadku zdało egzamin na 5.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Claris



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 31

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my mamy 3 kaczki na Kaszubach i poszukujemy kogos kto by chciał przyjechać i ujeździć je tu u nas. czy znacie kogos takiego, jestem w desperacji, ponieważ sama nie mam na to czasu prowadząc gospodarstwo. Kupiliśmy je jako odsiadki ale maja już po 3 lata i nabierają przekonania, że służą do drażnią za uszkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wasio



Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 4

PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli, jak to się mówi, mały kroczkami do przodu:-)
_________________
http://www.maszynybudowlane24h.pl/koparki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maxine2413



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 6

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam właśnie wasze rady i tak faktycznie to jest, że trzeba powoli i spokojnie iść do celu ponieważ będzie to najlepszy sposób, żeby sobie wypracować jakieś dobre nawyki. Nie widzę żadnego innego sposobu jak taki małe kroczki. Bo jak wiadomo mały krok może być ogromnym dla karła hihi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NetAllena90



Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak małe kroczki zaprowadzą nas bardzo daleko co to jest tutaj oczywiste. Najlepiej spokojnie i do celu. Dlatego warto czasem się wyluzować i nie martwić tylko na luzaka jakoś iść do przodu i się niczym nie przejmować i przede wszystkim nie oglądać się wstecz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julian86



Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 5

PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma czegoś takiego, że koń jest surowy moim zdaniem te słowa są przesadzone i pewnie nie ma surowych koni są tylko niecierpliwi ludzie hehe Tutaj trzeba wszystko od podstaw nauczyć konia i powoli go oswajać bo jak się od razu pójdzie na przysłowiową głęboką wodę to będzie tylko gorzej niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otelia99



Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie ma czegoś takiego i w pełni ja to tutaj popieram jest to jasna sprawa. Na początku z koniem trzeba podejść no jak to się mówi z nami czyli delikatnie i powoli. Koń się musi jakoś przyzwyczaić i później się jak lepiej oswoi to pójdzie w coraz to lepszym kierunku i z sesji na sesję będzie tylko lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marshaeuro84



Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 5

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale się tutaj rozpisujecie a sprawa jest moim zdaniem bardzo prosto na początku jak się nie ma jakiegoś większego pojęcia to po prostu trzeba się dogadać osobiście z trenerem jakimś i podpatrzeć jak on sobie radzi właśnie na początku i od czego on zaczyna i jakoś później próbować to samemu robi i głowa do góry haa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mrjacquelynn93



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6

PostWysłany: Sro Maj 13, 2015 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnych rzeczy trzeba spróbować i różnych technik. Najważniejsze to jest to aby się jakoś zjednoczyć z koniem i tak zrobić aby złapać z nim jakąś chemię. Bez tego nie ma co liczyć na to właśnie, że można prawidłowo coś działać. Z koniami mam zajęcie ale w sumie nie mam za dużo zajęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Littleann92



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sro Lip 29, 2015 22:51    Temat postu: doswiadcZony kon kontra początkujący człowiek Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei mam troszkę inne pytanko. Od niedawna jestem szczęśliwa posiadaczka kochanej klaczki huculskiej Wink jeździłam konno za dzieciaka, pol roku temu zaczelam wszytsko sobie na nowo przypominać, trzy razy w tygodniu jeździłam na jazdy. Teraz gdy mam swoją klaczkę nie jeżdzę juz pod okiem instruktora, niestety nie mam takiej możliwości. Klacz ma 9 lat jest bardzo dobrze ułożona, skacze, jeździły na niej dorośli, dzieci, nie jest płochliwa, wszystko ja ciekawi. Jedyna moja obawa to to, czy jeżeli nie jestem doświadczona, nie mam idealnego dosiadu,łydek czy galopu mogę ja zepsuć ? Jest to kon doświadczony jednak martwię sie ze zniszczę ja swoim brakiem doświadczenia pod siodłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majorka76



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 55
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 22:10    Temat postu: Re: doswiadcZony kon kontra początkujący człowiek Odpowiedz z cytatem

Littleann92 napisał:
Ja z kolei mam troszkę inne pytanko. Od niedawna jestem szczęśliwa posiadaczka kochanej klaczki huculskiej Wink jeździłam konno za dzieciaka, pol roku temu zaczelam wszytsko sobie na nowo przypominać, trzy razy w tygodniu jeździłam na jazdy. Teraz gdy mam swoją klaczkę nie jeżdzę juz pod okiem instruktora, niestety nie mam takiej możliwości. Klacz ma 9 lat jest bardzo dobrze ułożona, skacze, jeździły na niej dorośli, dzieci, nie jest płochliwa, wszystko ja ciekawi. Jedyna moja obawa to to, czy jeżeli nie jestem doświadczona, nie mam idealnego dosiadu,łydek czy galopu mogę ja zepsuć ? Jest to kon doświadczony jednak martwię sie ze zniszczę ja swoim brakiem doświadczenia pod siodłem.

prawda jest taka,że nawet najlepsi jeźdźcy potrzebują kogoś kto spojrzy na ich pracę z koniem z boku i coś podpowie lub skoryguje. więc przy niewielkim doświadczeniu zepsucie konia jest bardzo prawdopodobne. myślę,że dobrze by było choćby raz w tygodniu poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego,żeby spojrzał z boku i skorygował błędy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
buddd



Dołączył: 05 Maj 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się. Po pierwsze człowiek się całe życie uczy i nigdy nie jest tak, że nie można czegoś poprawić. Po drugie często nie widzimy własnych błędów, bo albo popadamy w rutynę, ale mamy złe nawyki, czy ktoś nas wprowadził w błąd. Opinia osoby trzeciej zawsze powinna być mile widziana, pod warunkiem, że jest konstruktywna.
_________________
http://budimaxkunicki.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Maj 05, 2017 18:34    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group