Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moja klacz nie chce "pracować"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zachowania koni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MonikaP

PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 09:31    Temat postu: Moja klacz nie chce "pracować" Odpowiedz z cytatem

Zapytacie o co chodzi.
Gdy ją osiodłam i wyprowadzę z boksu to ona staje i koniec. Może tak stać do sądnego dnia. Nie chce wyjść na padok. Z początku tylko ją lonżowałam, po nagradzałam smakołykiem aby jej się dobrze kojarzyło. Teraz kończymy w siodle i stepem wracamy w kierunku stajni - i nagroda za dobre sprawowanie. Tylko ten koszmarny początek. Ostatnio stałam przed stajnią dobre 15 min zanim mój mąż nie podszedł do nas z tyłu i to ją "odblokowało".
Nie wiem co jeszcze mogę z nią wypróbować aby była bardziej chętna do współpracy, nie przemęczamy jej, chodzi po łące z wałachem, może się nawet trochę nudzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 09:31    Temat postu:

Powrót do góry
majorka76

PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna z klaczy,którymi się zajmuję robiła dokładnie tak samo... Problemem u niej jest silny instynkt stadny,bo nawet teraz samotny wypad w teren sprawia nam jeszcze trochę kłopotów-chce zawracać do stajni jak reszta stada znika jej z pola widzenia Wink Co do wychodzenia ze stajni pomógł bat ujeżdżeniowy trzymany w lewej ręce,którym mogłam ją popędzić trącając po zadzie-tak zamiast męża,żeby nie musiał poganiać Smile Po wyjściu ze stajni jakaś pochwała,poklepanie i do pracy Wink Po iluś tam próbach klaczka w tej chwili bezproblemowo maszeruje ze stajni na jazdę... Smile no,została mi kwestia terenów,ale tu też jesteśmy na dobrej drodze.
Owocnej pracy życzę... Smile
Powrót do góry
Pantaleon94

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och, widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Moja klacz ma dokładnie ten sam schemat zachowań. Ale jak ma swoje końskie towarzystwo to jest najgrzeczniejszą i najfajniejszą klaczą pod Słońcem. Wiadomo, koń jak człowiek, swój charakterek i humor ma.
Powrót do góry
Motiza

PostWysłany: Sro Mar 07, 2018 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba kwestia cierpliwości i rutynowych zachowań - konsekwencją można zmienić ludzkie nawyki, końskie więc tym bardziej Wink A co zwierzę, to jednak nie robocik, żeby codziennie zachowywał się tak samo
Powrót do góry
marzenajanas

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2018 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim gospodarstwie dobrym sposobem na zachętę konia do pracy było jego systematycznie nagradzanie oczywiście dobrym smakołykiem Smile mój koń uwielbia przysmaki bogusmaczki https://sklep.boguslawie.pl/produkt/bogusmaczki/
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Wrz 19, 2018 11:25    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zachowania koni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: