Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

siodła i rozmiary :)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nakarzynka



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 11:25    Temat postu: siodła i rozmiary :) Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy wybrałam dobry dział,ale potrzebuje informacji jakich siodeł używacie.
Ja od tygodnia jestem szczęśliwą właścicielką dwóch karych pięknośći, wałachów,tylko mam problem z rozmiarami - ochraniacze S czy M??
zawsze jeżdziłam na dużych koniach i teraz mam problem Smile

ale najwiekszy problem z siodłami - jakich siodeł używacie?? ja ubrałam siodło pierwszego lepszego konia w stajni ale sie cale przekręca!!! nie mają kłębów więc nie ma sie o co zaczepić siodło!!! popręg był dobry a siodło uciekało do przodu a sie przekręcało!!!!!

pomóżcie
_________________
Najszczęśliwszy jest ten kogo przyroda nauczy podziwu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Paź 01, 2008 11:25    Temat postu:

Powrót do góry
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam normalne, duże siodło ujeżdżeniowe - Pffif New Lord 17,5 cala. Jest to siodło na konia o wysokim kłębie, tak, że mój ma sporą dziurę między kłębem a siodłem, ale dobrze zapięte się nie przekręca i nie przesuwa się w przód nawet przy małych skokach.
Przedtem miała starą ujeźdźeniówkę z pleszewa też 17,5 cala i też nie było problemu.
Jeżdżę też na gapie. Ta mi się zawsze przekręca. Więc wsiadam z płotu. Jak jestem na górze nie ma już problemu.

O ochraniaczach nic nie powiem, bo nie używam.

Ogłowie i kantar mamy nr 2. A wędzidło trochę nietypowe - 13 cm. Ale przed doborem wędzidła to trzeba po prostu pysk zmierzyć.

A w ogóle, przedstaw swoje koniki w dziale dla wałachów. Witamy na forum:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli siodło przesuwa się do tyłu - polecam napierśnik Wink
jeśli do przodu - podogonie.
Ochraniacze rozmiar S.

Witamy na forum Wink
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Basia



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 144
Skąd: Pcim

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na mojego hucułka S-ki były za duże i musialam kupić PONY:)
_________________
"Styl jazdy jest czymś więcej niż sumą technik i zdolności- jest także zwierciadłem duszy"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nakarzynka



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kejti własnie zastanawiałam sie troche nad tym siodłem ale bałam sie ze będzie za "długie" i ze bedą głupio wygladać Smile jak możesz to wstaw zdjęcie Smile

u nas sa schodki więc tez wsiadam "z góry", ale podczas jazdy tez sie przekręcało Sad

no przesuwało sie do przodu,ale to zainwestuje w podogonie Wink

ja kupiłam ogłowia rozmiar cob i jednemu musiałam dziurki dorabiać!!!! zreszta to dwa różne kunie Smile

ok, ide do wątku o wałachach pochwalić się nimi Smile

a co jeszcze do siodeł to piszcie na jakich jeździcie bo musze się w końcu na coś zdecydować Smile
_________________
Najszczęśliwszy jest ten kogo przyroda nauczy podziwu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie na którym widać siodło, mam tylko takie:



Jesteśmy tu w strojach "huculskich". Na codzień mam normalny czaprak:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam trzy siodła - dwa wszechstronne i jedno skokowe.
siodło wszechstronne o profilu skokowym, brązowe kupiłam na Allegro, nie znam w ogóle jego marki i nazwy, ale jestem z niego zadowolona, mam go już 4 lata i nieźle się trzyma
siodło wszechstronne o profilu ujeżdżeniowym, czarne kupiłam w Amigo, też nie wiem jakiej jest marki Razz
trzecie siodło to mój ukochany Prestige Venezia - siodło skokowe, kupiłam okazyjnie i jestem bardzo zadowolona, ale polecam tylko skoczkom i osobom o zasobnym portfelu (bo o używane w dobrym stanie trudno, a nowe baaardzo drogie...) Wink

Prestige Venezia




brązowe no name Razz (tylko takie zdjęcie mam)


i czarne z Amigo


raz też miałam styczność z siodłem takim jak ma Kejti - osobiście jeździło mi się fatalnie, ale to kwestia przyzwyczajenia Wink
Siedziałam również w ujeżdżeniówce - Germida Ratomka, oraz w paru Wintecach. Mam znajomych, którzy mają Winteci i bardzo je sobie chwalą, ale ja jestem osobiście sceptyczna do "materiałowych" siodeł, bo przede wszystkim są ciężkie w czyszczeniu.
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co masz na myśli piszą "materiałowe"? Ono jest skórzane.

Dodam jeszcze, że mnie jest na tym siodle bardzo wygodnie. Jedyna jego wada to jest to, że szybko starła się z niego farba. Ale czego można oczekiwać od siodła za 550 zł:) Kupiłam je na Allegro.

A wieczorem jeszcze dorzuce zdjęcia innych sprzętów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nakarzynka



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 16

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strucelka a to siodło z amigo to nie pamietasz moze chociaz tak w przybliżeniu ile za niego dałaś?? bo nie wiem czy to takie w dość przystępnej cenie, chyba LEO nad którym się zastanawiam czy coś z wyższej półki??

http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_32&products_id=234&topSsid=6541491402da2a413ae873e23b219917
_________________
Najszczęśliwszy jest ten kogo przyroda nauczy podziwu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje stare siodło pleszewskie:



Niestety nie mam lepszego zdjęcia. Kupiłam je używane, 20'letnie i niestety długo nie wytrzymało. Koń z resztą mu pomógł, tarzając się z siodłem. Dla mnie było super wygodne, ale większość moich znajomych uważało, że to idealne siodł, żeby szybko spaść:)

A to koń z gapą:



Nowa kosztuje 350 zł, ale nie jeździ się na tym łatwo:)
Zdjęcie też stare. Teraz wkładam pod nią koc, bo jednak trochę wyciera kłąb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 09:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kejti napisał:
Co masz na myśli piszą "materiałowe"? Ono jest skórzane.


Kejti mówię o Wintecach Wink
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_32&products_id=2090&topSsid=6541491402da2a413ae873e23b219917

np. ten model, wykonany z materiału Coretex


Nakarzynka to moje czarne siodło z Amigo jest bardzo podobne do tego:
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_32&products_id=232&topSsid=6541491402da2a413ae873e23b219917



o ile to w ogóle nie to siodło Wink
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nakarzynka



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 16

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strucelka a wygodne jest?? godne polecenia?? nie przekręca się i wogóle?? bo cena dośc przystępna i Kraków nie daleko więc moge osobiści pojechać kupić Smile
_________________
Najszczęśliwszy jest ten kogo przyroda nauczy podziwu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anginsan



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 52

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 07:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo!
Z moich doswiadczen wynika ,ze wcale nie jest latwo znalesc PASUJACE siodlo dla hucula,zreszta jak i mu podobnych koni ,malych,krotkich i bardzo szerokich w lopatce.
Zanim wydasz forse na mniej lub wiecej pasujace siodlo,zmierz swoje konie,np.wintec ma taka specjalna miarke,lub przynajmniej zrob odcisk z drutu i wez ze soba do sklepu.Odstep miedzy klebem a gornym lekiem tez nie powinien byc za duzy,oznacza to ze siodlo jest za waskie i uciska konia w lopatke.
Jesli twoje konie nie sa b.szerokie alternatywa bedzie na pewno wintec ,bialy lek rozmiar 34(wintec2000,wintec500),moje huculy maja szersze lopatki 35-38 ,dluzszy czas uzywalam wintec xxl wide,ale powiem szczerze ,ze siodlo dobrze lezalo,ale zdazalo sie ze sie przekrecalo,mimo wszystko to nie skora.Po dlugich poszukiwaniach znalazlam uzywane(oba w rozmiarze 36) siodla firm Sommer i Zeitler(ta firma produkuje siodla do rozmiaru 42 rozstaw lekow)ponadto fantastyczne poduszki i b.wazne szeroki kanal miedzy poduszkami u obu producentow.Jesli chodzi o dlugosc siodla, moim zdaniem np wintec 17,5 Zoll jest juz za dlugi ,np.Sommer ,Zeitler 17,5 nie sa tak dlugie.Nie oszukujmy sie wczesniej i dzisiaj tez wiekszosc firm produkuje siodla dla koni raczej duzych,dlugich i wyklebionych,a wszyscy wiemy ze kon koniowi nie rowny.
Widzialam tez nowe reklamy Kieffer ,siodel dla koni o krotkim grzbiecie(haflinger),z mozliwoscia zmiany rozstawu lekow bez obrobki termicznej ,moze to jesz cos,ale tych sodel nigdy jeszcze w rzeczywistosci ne widzialam,a poza tym Kieffer jest b.drogi.
Ponadto Sommer,Zeitler produkuja siodla ktore mozna poszerzyc lub odwrotnie,ale na pewno nie wiecej niz o dwa rozmiary,jak wam ktos cos innego opowiada to mu nie wierzcie.wintec tak czy tak ma oczywiscie leki do wymiany.uff to sie rozgadalam ,ale mysla ,ze to wazne by kon ,obojetnie jakiej rasy czy budowy,mial dobrze dopasowane siodlo.
A teksty w slepach jezdzieckich,ze siodlo powinno pasowac glownie do jezdzca ,w dzisiejszych czasach jest chyba nie na miejccu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nakarzynka



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz całkowitą racje!siodło jest przede wszystkim dla konia i dlatego jego zakup mnie przeraża! Chce jak najlepiej dla moim koni, ale z drugiej strony obecnie nie mogę sobie pozwolić na szaleństwo finansowe, ale najgorsze jest to że za bardzo nie ma mi kto doradzić, nie wiem jak zmierzyć konia, co oznaczają te rozmiary(oczywiście oprócz długości), tym bardziej że chciała bym raczej kupić jedno siodło ale niestety mam dwa różne konie!!! jeden gruby jak typoowy hucuł, taka baryłka, a drugi chudziutki, takie maleństwo, że nawet kłąb wystaje!!!!!!!!! (jedzą tak samo, odrobaczone, zęby zdrowe, chodzą podobną ilość czasu!!!! - to tak w razie ewentualnych pytań Wink )
dlatego zastanawiam sie czy nie zaczekać z siodłem aż uzbieram odpowiednią ilość pieniędzy żeby kupić nowe siodło, żeby ktoś przyjechał, zmierzył itp, ale z drugiej strony do tego czasu też muszą w czymś chodzić! obecnie pożyczam stajenne siodła, starałam się mniej więcej dobrać na oko, ale wiadomo że to siodła innych koni...
mam taki mętlik w głowie że sama nie wiem co robić!!!! Smile
_________________
Najszczęśliwszy jest ten kogo przyroda nauczy podziwu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anginsan



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 52

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 08:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram sie jeszcze dzisiaj znalezc kilka sensownych linkow dotyczacych dopasowania siodel,dobra rada osoby sie dobrze znajacej jest na pewno swieczki warta,ale nie radze Ci pytac o rade pierwszego lepszego handlarza ,bo ten chce zawsze sprzedac towar co mu wlasnie zalega.
Z tego co piszesz,ze szukasz jednego siodla dla dwoch koni,roznych budowa ,kalibrem koni,z pewnoscia alternatywa bedzie wintec ,bo w nim mozesz zmieniac przedni lek siodla.Najtansze ,mowie o nowych siodlach tez nie sa ale tez nie najdrozsze,a uzywane tez mozesz znalezc, np.na ebay.Ten nowy model wintec all purpose 2000 jest naprawde b dobrym siodlem,moim zdaniem problem jest z tym,ze ma poduszki powietrzne "system cair",ktore wielu siodlarzy krytykuje,to jest w tej chwili tzw.nowosc,a z nowosciami roznie to bywa?Te poduszki z Cair sa najczesciej b twarde i moim zdaniem przez to nie doladnie przyczepiaja sie do grzbietu konia,ale wintec oferuje tez modele bez cair,ktore zreszta sa tansze i poduszki zawsze mozna u rymarza odnawiac ,reperowac itp.
Ja uzywalam wintec do czasu gdy znalazlam inne siodla,a szukalam dlugo,bo tez chcialam znalezc siodla dobre ale nie takie ktore fortune kosztuje,czyli uzywane.Dobre siodlo jest zawsze swojej ceny warte i zawsze je mozna dalej sprzedac.Ale nawet to najeksluzywniejsze powinno na konia pasowac a i jezdzca w ty.. nie uciskac Wink
OK poszukam kilka pomocnych links.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Paź 12, 2008 08:20    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group