Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sprzęt west jego wady zalety -opinie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> west
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anatig



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 12

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 11:23    Temat postu: sprzęt west jego wady zalety -opinie Odpowiedz z cytatem

czy jeżdzicie w siodle west ?, czy Wasz kon huculski jeżdzi w siodle west co o nim myślicie.... o jego wygodzie ,funkcjonalności konia i jeźdźca? ?czy macie i lubicie ogłowia westernowe( bez nachrapnika, lub bez nachrapnika i naczółka lecz dwoma otworami na uczy)?? czy do siodła west można uzywac czapraka/potnika wyciętego (jeśli pasuje)??
czekam na odpowedzi i opinie Wink) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Lis 22, 2008 11:23    Temat postu:

Powrót do góry
Dioda



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Jura-okolice Częstochowy

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżdżę w siodle west na hucule. Dla mnie jest super wygodne i niezastąpione na wyjazdy w teren , nie mówiąc już o rajdach. A skoro dobrze dopasowane to i konio nie narzeka. Very Happy
Mamy najzwyklejsze , najprostsze ogłowie west . I jest OK.
Do siodła west nie można używać czapraka zrobionego pod siodło angielskie. Nie ma znaczenia czy wycięty czy nie. Jest po prostu za cienki. Właściwy pad powinien mieć taką grubość , by ściskając je pomiędzy palcami , nie było ich czuć. cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karcia-Rusia



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 24
Skąd: kozy

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam kulbakę....i ogłowie west..Też jest normalne bez rewelacji....Koniowi pasuje i jest wygodne...Wink
_________________
...:::Dwa serca jedno bicie Rusia i Ja na całe życie:::...K.C.R...=***=*=**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
becik-jkn



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 788
Skąd: JKN / W-MZHK /

PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czemu ja nie widziałam tego tematu ?
tez mam kulbakę
Dioda masz może zdjęcie swojej ..możesz wstawić ?
_________________
http://beatagan.manifo.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ania_j



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 158

PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam ostatnio kontuzję kolana i nie mogę jeździć w angielskim (straszny ból, za duże obciążenie kolana) i kulbaka mnie "ratuje" - polecam przy wszelkich niedyspozycjach, jednak wszystkie stawy i mięśnie są mniej obciążone.

Zakupiłam również wędzidełko oliwkowe z miedzianymi rolkami, konik bardzo fajnie reaguje na taki zestaw.
_________________
www.ranchobukowinka.freehost.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dioda



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Jura-okolice Częstochowy

PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becik-jkn , niestety zdjęcie dość stare , bo wszystkie nowe zasłania moja ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tysiull



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam kilka pytań.
Pierwsze to czy ktoś z Was jeździ może w westernowym siodle na hucule? Ja właśnie chce kupić takie siodło dla swojej hucułki i nie wiem czy warto, bo mam nieciekawe doświadczenia z nowymi siodłami. Pierwsze, które miałam-ogólnoużytkowe wciąż zsuwało się koniowi na szyję, bo jak wszyscy twierdzili było jeszcze "świeże". Było dopasowane, a jednak ciągle się przesuwało więc w koncu zmienilam na inne w typie. Westernowe są stabilniejsze nawet jeśli sa zupełnie nowe?
I mam też wielką prośbę, moglibyście podac mi adresy internetowych sklepów west. ? Pozdrawiam. JS.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdżę na westernowym i jest super, szczególnie dla młodych koni, wygodne i fajnie wygląda. Jest też wszechstronne, skakałam nawet i robiłam ujeżdżenia trochę. Jest bardzo fajne, tylko ogłowie mi się nie podoba, gdyż nie ma podgardla, ale ładnie wygląda, to jest jedyny minus Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mucha



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 17
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja musiałam się przesiąść na siodło westernowe, bo mam uszkodzone kolano i w klasyku nie dawałam rady już jeździć. O pomoc w wyborze siodła poprosiłam znajomą jeżdżącą western, aby wszystko było dobrze zrobione. Siodło kupiłam - jestem bardzo zadowolona, i jeszcze wytłumaczyła mi kilka ważnych rzeczy. Zmianę zauważyłam nie tylko u siebie (mogę jeździć bez bólu), ale i u konia - jest jej wyraźnie wygodniej. Może to kwestia tego, że wreszcie mogę zapiąć popręg normalnie - mam okrągłą kobyłę, z której siodła się zsuwają, a west świetnie trzyma, nawet przy luźno zapiętym popręgu (podobno to kwestia, że "trochę waży"). Wcześniej jeździłam w rajdówce Pfiffa. W każdym razie ze zmiany jestem bardzo zadowolona - a co najważniejsze zadowolony jest mój koń Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rexiu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 286
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tysiull, jeżeli siodło przesuwało Ci się do przodu, to zamiast kupować nowe siodło, trzeba było kupić podogonie. Dzięki niemu nie miałabyś tego problemu.
Tak naprawdę zastanowiłabym się nad tym, co chcesz na tym koniu robić - jeżeli interesują Cię skoki, ujeżdżenie, szeroko pojęte jeździectwo klasyczne, to oczywiście powinnaś wybrać siodło do tego przeznaczone. Jeżeli jednak jeździsz zupełnie rekreacyjnie, czy do lasu na spacery to możesz wybrać siodło westernowe. Teoretycznie siodło westernowe jest wygodniejsze dla konia, ale mnie osobiście trochę przeraża jego waga.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady z tą wagą. Kulbaka wojskowa jest cięższa. A ja mam ujeżdżeniówkę, która też sporo waży. Z resztą ze względu na konstrukcję koń tak tej wagi siodła westernowego nie odczuwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mucha



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 17
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba w gruncie rzeczy zależy od siodła - kiedyś jeździłam w kulbace wojskowej i była lżejsza od mojej westówki, a ona do najcięższych nie należy (chociaż i tak trochę waży). A syntetyczne siodło westernowe jest moim zdaniem jeszcze lżejsze od klasycznych - tak wynika z moich obserwacji Smile. Chociaż z tego co wiem to pożądny west powinien być ze skóry - wtedy będzie spełniał swoje zadanie co do wspomnianego nieprzesuwania się.
Co do rozkładu ciężaru to się zgadzam - mam w domu i rajdówkę i siodło westernowe i porównanie powierzchni ławek już daje do myślenia, tzn, siodło westernowe rozkłada ciężar na zdecydowanie większej powierzchni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeilaRosenberg



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 103
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje siodło western Continentala waży 20 kg. Przez to, że na wybieg musiałam je przenosić przez całe podwórko (siodła śpią w domu) mam porządnie wyrobione mięśnie ramion Very Happy
_________________
Let's start a riot...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kine2



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 17
Skąd: strojec

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam zakupiłem siodło west austral. i mam pytanie jaki mam kupic pad czy wystaczy mi czaprak ale nie wiem czy nie bedzie za mały
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiesław Archamowicz



Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 2

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Sro Sty 04, 2012 18:48    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> west Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group