Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

HADA vel Harda (po Ousor IX od Hroby XXI-89)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> klacze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 20:41    Temat postu: HADA vel Harda (po Ousor IX od Hroby XXI-89) Odpowiedz z cytatem

Czyli siwa klacz naszej forumowej koleżanki - Anginsan

Z wątku o dziwnie umaszczonych hucułach



anginsan napisał:
Hallo Goha!!!
Na tym zdjeciu ma 6lat.Kiedy zaczela siwiec??? Dobre pytanie,przy wystawianiu paszportu(poprzedni wlasciciel)genialna komisja opisala ja jako ciemnabulana z b.lekka prega ha,ha!!! oraz z pojedynczymi bialymi wlosamina czole,ktore wtedynie uznano za objawy siwienia ha ha.
Ale tak naprawde sukcesywnie siwiec zaczela przed dwoma laty.


anginsan napisał:
Dzieki,dzieki za te slowa uznania.
Goha,klacz zostala wpisana do Ksiegi,ale ze wgledu na wyrazne przebarwienie jest wykluczona z hodowli.
To jasne, siwki sa wykluczone z hodowli.Dodam ,ze zanim wykuczono ja z hodowli urodzila 2 zdrowe zrebaki.Dla nas jest wyjatkowa,jest przykladem na to ,ze nawet siwe huculy sie pojawiaja.



anginsan napisał:
Kejti,
ojciec byl na pewno kary,a matka widnieje jako ciemno bulana.
Znane mi potomstwo ojca nie jest siwe,a czy matka Hady siwieje tego nie moge Ci powiedziec.???? To czy dane dotyczace ojca sie zgadzaja,tez juz rozwazalismy. Nie sadze by u huculow zachodzila jakas inna niesamowita i nieznana mutacja.Matka Hady zostala importowana juz zrebna do Austrii,zdaniem zwiazku ,tutejszego,swiadectwo pokrycia z Luczyny ma sie zgadzac.Ale tak jak napisalam,tez mialam swoje watpliwosci,ale ja ich nie bede dociekac skoro klacz jest wylaczona z hodowli.Dobrze by bylo obejrzec jej matke.Dodam jeszcze,ze to nie jedna historia tej klaczy dotyczaca.Ale to juz nie na ta rubryke.


Anginsan, może powiesz o niej coś więcej?
Od jak dawna ją masz, skąd ją masz, jacy są jej rodzice?
Nie będę ukrywać, że bardzo mnie zafascynowała Smile
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...


Ostatnio zmieniony przez Strucelka dnia Wto Sty 24, 2012 10:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lip 19, 2009 20:41    Temat postu:

Powrót do góry
anginsan



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 52

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strucelko,odnosnie Hady,
mamy ja od roku 2006,skad ja mam??? ot znaleziona w okolicy u poprzedniej wlascicielki,ktora dochowawszy sie od niej dwoch potomkow,ja wystawila na sprzedaz.
Co do jej rodzicow,jej matka to HrobyXXI-89,a co do ojca nie bede sie wypowiadac ,czy deklarowac,gdyz istnieja duze watpliwosci czy on sie zgadza,co pokazuje Hady barwa siersci.
Tak jak juz w wczesniejszych postach pisalam z oczywistych wzgledow jest z hodowli wykluczona.
I dodam ,ze do dzis jest u nas i ma sie dobrze,moze nawet bardzo dobrze.
Jest koniem o wyjatkowym tzw "zelaznym"zdrowiu,niesamowity egzemplarz.Z doniesien wiem ,ze jej corka,po og.huculskim tez siwieje ,co do jej syna nie wiem nic.(tez po hucule)
Niechcacy skasowalam wam chyba link do fot.Hady,sorry ,wstawie inne zdjecie.
Na koniec chcialabym jeszcze dodac,ze u nas Hada nigdy nie byla uzywana w hodowli z wszystkim widocznych przyczyn i nie moge sobie przypomniec bym kiedykolwiek deklarowala sie bym chciala ta klacz w hod. koni huculskich uzyc.Pisze to z szczegolna dedykacja dla "NIEFORUMOWICZOW",ktorzy wyraznie to forum chetnie przegladaja i mozliwie ,ze wnioskuja nieprawidlowo. ;)Pozdrawiam was serdecznie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chciała, żeby ta klacz miała prawo do licencji:)
Marzą mi się siwe hucuły:)

A przy okazji:
Ciekawy jest jednak fakt, że w taki sam sposób , czyli siwiejąc, utraciła licencję urodzona w Polsce w 1991 roku klacz Natasza (Puszczyk – Natka), hodowli Edwarda Woźnego, córka karosrokatego ogiera i gniadej klaczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Michał:)



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 145
Skąd: Stadnina Koni Huculskich Antoniów

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś były siwe hucuły... dawno ale z tego co czytałęm i słyszałem były, no ale I i II Wojna światowa zrobił swoje potem w hodowli je eliminowano, teraz podobny proces zaczyna dotykać kasztany gdzie mają ograniczenia dotyczące wpisu do ksiąg. - chyba że to uległo zmianie, a ja jestem przeciwny takim procesom wnikania w rase konia huculskiego, oczywiście znakomity jest plan dzięki któremu zostają najlepsze pod względem budowy i charakteru pomagając tutaj naturze, jednak przesadą jest wnikanie w to jaka maść jest lepsza od innych w końcu dobry kon niejest złej maści(...)
_________________
Pozdrawiam
Michał


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

— Paulo Coelho
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anginsan



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 52

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam wam zdjecia na www.riding-holidays.ro/horses.htm cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anginsan, bardzo prosiłabym Cię o wrzucenie nowych zdjęć, bo wątek dużo traci na ich braku.
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anginsan



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 52

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


z roku2007.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anginsan



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 52

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Z konca kwietnia 2009.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lip 23, 2009 16:46    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> klacze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group