Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany w regulaminach huculskich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> Pogaduchy ;)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nerunia



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 196
Skąd: Chełm

PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ścieżka ścieżce nierówna, zarówno pod względem trudności, warunków pogodowych itp. Jednak wszystkie ścieżki łączy jeden element, który mnie irytuje. Chodzi mi o wspomnianą wcześniej normę czasu. Zgodzę się z opinią, że obecna formuła ścieżki sprawdza umiejętność obsługiwania się stoperem, ale nie do końca. Norma czasu jest przy każdej konkurencji i słusznie, bo jeździec musi umieć regulować tempo. Jednak problemem jest to, że w przypadku ścieżek trafienie w normę (czyli potencjalna wygrana) jest tylko kwestią szczęścia! Człowiek jest tylko człowiekiem i nie jest nieomylny, więc nie mozliwe jest idealne zgranie stopera zawodnika ze stoperem sędziego. Przytoczę przykład z zeszłego roku kiedy to na Borówce wg. mojego stopera przyjechałam idealnie w czasie (wg stopera sędziego za wczesnie o kilka sekund) natomiast na Szlaku stoper pokazał mi spóźnienie 10sec (stoper sędziego wskazał czas trafiony - czyli zwycięzki). Jestem pewna, że wielu jeźdźców ścieżkowych ma podobne doświadczenia. Ścieżki są zawodami rangi ogólnopolskiej, więc wydaję mi się, że fotokomórka powinna być na nich obowiązkowo co ułatwiłoby życie wielu osobom.
Co do trudności ścieżki eliminacyjnej.. skoro 11 letnie dziecko ma jechać na doświadczonym koniu, to myślę że poziom obecnych ścieżek nie zagraża jego życiu ani zdrowiu. Poziom trudności, wraz ze wzrostem umiejętności koni i jeźdźców powinien wzrastać, ale nie mówię tu o wyższych przeszkodach czy bardziej stromych kładkach, a o elementach wymagających od jeźdźców myślenia i pewnego stopnia umiejętności technicznych (wszyscy wiemy, że obecny poziom wyszkolenia niektórych jeźdźców jest.. szokujący)a od koni przygotowania ujeżdżeniowego (na razie widać jazdę na ryju i bacie za często). Ścieżka licencyjna to próba dzielności dla koni młodych i tak powinno zostać. Dla ambitnych ścieżka sportowa, jednak nie powinna wystarczyć sama chęć startu. Podoba mi się jak rozwiązano to w zeszłym roku w Sielcu - w ścieżce sportowej mogło wystartować kilkanaście najlepszych par z eliminacyjnej.
Kejti zwróciłaś uwagę na ciekawą rzecz, też kiedyś o tym pomyślałam jak w deszczu przy wchodzeniu na równoważnie ześlizgnęła się delikatnie koniowi tylna noga i mimo że zaraz sie poprawił i przeszkodę pokonał nie zastała mu zaliczona.. decyzja trochę wg mnie krzywdząca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Nie Sie 09, 2009 20:45    Temat postu:

Powrót do góry
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nerunia, piszesz:

Cytat:
Podoba mi się jak rozwiązano to w zeszłym roku w Sielcu - w ścieżce sportowej mogło wystartować kilkanaście najlepszych par z eliminacyjnej.


przy czym:
Cytat:
Zgodzę się z opinią, że obecna formuła ścieżki sprawdza umiejętność obsługiwania się stoperem, ale nie do końca.


Więc uważam, że do ścieżki sportowej powinny się kwalifikować osoby które np. na czysto pokonały ścieżkę eliminacyjną, a nie np. pierwsza 10 co nie zawsze świadczy o czystych przejazdach.
O fotokomórce wspominać nie będę, bo to na ścieżkach eliminacyjnych powinno być obowiązkowe... Rolling Eyes
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nerunia



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 196
Skąd: Chełm

PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Więc uważam, że do ścieżki sportowej powinny się kwalifikować osoby które np. na czysto pokonały ścieżkę eliminacyjną, a nie np. pierwsza 10 co nie zawsze świadczy o czystych przejazdach.



no właśnie o to mi chodziło, bo właśnie ci z bezbłędnymi przejazdami mieli prawo startu w sportówce (z określoną liczbą pkt.) Przynajmniej tak to zapamiętałam (Question)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pon Sie 10, 2009 08:06    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> Pogaduchy ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group