Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ochwat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edis5@vp.pl

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 21:45    Temat postu: Ochwat Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to właściwa nazwa, ale "mądre" książki tak piszą. Klacz chodzi ciągle (dzień i noc) na pastwisku, nie dostaje niczego oprócz tego co znajdzie na łące, a mimo to dostała ochwatu. Czy macie swoje sprawdzone metody na wyleczenie ? bo szkoda mi klaczy to 3-latka. Obecie jest na kuracji odchudzającej - siano i woda i zero ruchu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 21:45    Temat postu:

Powrót do góry
Katarzyna Michalska

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leczenie ochwatu=po zauważeniu pierwszych objawów wzywa się lekarza weterynarii.Jeżeli jest to ochwat tzw.ciepły to należy polewać kopyta zimną wodą,lub postawić konia w błocie,rzece,ale należy również podać leki.
Rozumiem,że klacz była na pastwisku,tzn.nie stwierdzono ochwatu po wzięciu jej do pracy?Przyczyn ochwatu jest wiele,ten prawdopodobnie spowodowany jest żywieniem.Przerabiałam to przez kilka lat,moja kobyła miała bardzo często ochwat zimny,był on typowo alergiczny,zero pastwiska,marchwi,owsa,samo siano-bez udziału koniczyny i lucerny.
Powrót do góry
edis5@vp.pl

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym różni się ochwat ciepły od zimnego i jak można to rozpoznać.
Jakie leki przeciw alergiczne ?
Powrót do góry
Katarzyna Michalska

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak podejrzewamy ochwat u konia,to sprawdzamy dłonią temperaturę koronki-przy ochwacie ciepłym jest ciepła przy dotyku,a przy zimnym nie ma różnicy temperatury.Poza tym te ochwaty niczym się od siebie nie różnią,tylko niektórzy twierdzą,że skoro koronka nie jest ciepła,to nie ma ochwatu,a to jest błąd.
Przyczyn ochwatu może być wiele-czynnik związany z żywieniem,napojenie konia zimną wodą po pracy,ochwat mechaniczny.
Moja klacz nie dostawała leków PRZECIWALERGICZNYCH,daje sie to,co standardowo przy leczeniu ochwatu.Czyli przeciwbólowe i przeciwzapalne leki,oraz znalezienie i eliminacja czynnika,który wywołał ochwat.
Klacz dostawała leki ludzkie,bo te najlepiej działały,w postaci iniekcjii dożylnej,zawsze podawane przez lekarz weterynarii.
Należy pamietać o tym,że podawanie sterydów,np.przy leczeniu alergii(lipcówka itd)może spowodować wystąpienie ochwatu.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Paź 03, 2009 08:41    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: