Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strzemiona

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gllosia



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 57
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 14:51    Temat postu: Strzemiona Odpowiedz z cytatem

Jeździliscie w strzemionach plastikowych? Bo ja własnie zastanawiam sie nad kupnem, ale nigdy nie jeździłam w plastikowych, wiec nie mam porównania do zwykłych stalowych.
Zuwazyłam, że plastikowe są czeste w skokach i WKKW natomiast nigdy nie widziałam w ujezdzeniu. To napewno ma jakis zwiazek, tylko nie wiem jaki?
Jaki wpływ na dosiad maja strzemiona plastikowe. Oparcie napewno jest inne, ale co to zmienia?
_________________
naturalnie.



www.gllosia.fbl.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Lis 22, 2009 14:51    Temat postu:

Powrót do góry
Kasia



Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 246

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja co prawda nigdy nie jeździłam w plastikowych, ale zastanawiałam się nad kupnem.
Takie zwykłe plastiki to raczej niczym się nie różnią, a nawet wydaje mi się, tak patrząc od strony dosiadu i komfortu jazdy, że są gorsze.
Ale na rynku jest wiele strzemion z tworzyw sztucznych z różnymi bajerami i właśnie takie ulepszone wykorzystywane są przez profesjonalistów Wink

np:


Generalnie te ulepszenia mają na celu, aby stopa znajdowała lepsze oparcie

Ale i tak najbardziej polecam metalowe Air System :]
"- wyposażone w poduszkę powietrzną strzemiona, absorbując wstrząsy, chronią kości i stawy
- antypoślizgowa wkładka jest perfekcyjnie dopasowana do strzemion
- boczne, mocne gumowe wstawki, osłaniając elastyczną część strzemienia, równocześnie chronią buty jeźdźca przed obtarciem" Wink
_________________
hucuły rlz !!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeździłam w strzemionach plastykowych i bardzo ich nie lubię.
Mówi się, że są bezpieczniejsze, ale ja w sumie nie wiem dlaczego. Ja osobiście wolę strzemiona ciężkie, czyli metalowe. Kiedy w czasie jazdy zgubi się strzemię, to ciężkie jest łatwiej złapać. Plastykowe z racji mniejszej wagi podskakuje do góry. Poza tym, gdy takiego strzemienia się w pełni nie obciąża, ono również z nogą w środku może podjeżdżać do góry. Kiedy na dokładkę nie ma się jeździeckich butów, to nasza stopa może być łatwo w takim strzemieniu uwięziona. Doświadczyłam tego parę razy i więcej nie chcę, więc innym też tych strzemion nie polecam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nerunia



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 196
Skąd: Chełm

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ... wg mnie nie powinno siadać się na konia bez stroju jeździeckiego Wink
A co do plastików.. też początkowo ich nie lubiłam, były dla mnie nie wygodne właśnie z racji ich lekkiej wagi. Po prostu ich nie czułam. W te wakacje jednak nie miałam innego wyjścia i musiałam jeździć w syntetycznych. Przekonałam się do nich, bo właśnie dzięki temu, że są lekkie mniej obciążają nogi jeźdźca. Docenia się to przy kolejnej godzinie w siodle. Przynajmniej tak było w moim przypadku i teraz mam zamiar kupić sobie właśnie plastiki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Gllosia



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 57
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie może, jakie jest powiąznaie, że plastiki sa często uzywane na skokach i WKKW, a w ujezdżeniu stalowe?
To na pewno ma sporo do rzeczy, tylko nie wiem co Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nerunia



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 196
Skąd: Chełm

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w skokach i wkkw tak jak wspomniała kasia - zapewne z powodu wygody i tych różnych bajerów jakie są teraz dostępne. Tam nie używają tych zwykłych plastików tylko tych ze specjalnymi wkładkami, profilami itp., które mają służyć "lepszej" jeździe. A w ujeżdżeniu zapewne chodzi o przepisy - tam wszystko musi być stricte klasyczne i tradycyjne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam plastikowe z szeroką stopką do siodła ujeżdżeniowego, a metalowe, wyginające się do skokówki.
Plastikowych strzemion nie założyłabym do skokówki, bo jak się je przypadkiem zgubi, to trochę ciężko "znaleść" je stopą z racji tego, że są lekkie. Ale ogólnie bardzo sobie chwalę oba te rodzaje strzemion.
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie na temat, ale czasem nie ma się wyboru i siada się na konia bez stroju jeździeckiego. Nie raz mi się to zdarzyło. Nie miałam jeździć, ale ktoś nie radził sobie z koniem i musiałam, lub rozpadły mi się buty i nie zdążyłam kupić nowych.
Wyginanych strzemion też nie lubię.
A profilowane wkładki mam do strzemion metalowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aresowata ;)



Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 135

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam najzwyczajniejsze PFFIF i jestem zadowilona Smile

Tylko ostatnio w czasie jazy wypadła mi noga ze strzemion a ja akurat galopowałam , i strzmiono obiło mi się o kostke z taką siłą (wkońcu metal) że aż mi cała stopa drgała ( aż nie wiem jak to nazwać Smile)

Ale i tak ja wolę metalowe Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gllosia



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 57
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygianne lubie, jakoś mi sie w nich lepiej stopa trzymała Wink
Póki co jeżdżę w stalowych i nie musze plastików kupować, to by był raczej taki wybryk, ale moze najpier gdzieg u kogoś przetestuję, zobacze w których mi lepiej.
_________________
naturalnie.



www.gllosia.fbl.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie są one za lekkie. Jeździłam na plastikowych, ale wgl nie czułam tego strzemienia i cały czas pięta już uciekała. Jak się ma za małe to się noga zablokuje i koniec. Ja wolę jednek metalowe, cięższe. Ale do wyboru do koloru Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tencedor



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 3

PostWysłany: Pon Cze 22, 2015 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam takie oto i bardzo je sobie chwalę Smile http://patatajek.pl/1334-large_default/strzemiona-bezpieczne-wypianajace-sie-fair-play.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freja101



Dołączył: 16 Gru 2020
Posty: 20

PostWysłany: Czw Cze 29, 2023 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja muszę zakupić nowe buty i chyba się zdecyduje tym razem na plastikowe

___________________________________________
kołdra 180 x 200 i w innych rozmiarach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Cze 29, 2023 13:12    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group