Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nietypowe chody

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rexiu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 286
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 21:27    Temat postu: Nietypowe chody Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was spotkał się z pukaniem tylnymi kopytami o przednie? Dotyczy to młodego konia (chodzi pod siodłem ok. 6 miesięcy), kiedy jeszcze nie pracował pod siodłem problem był większy, ale teraz nadal istnieje. Nasila się w stępie, czasami tylne kopyto całkowicie 'zasłania' podeszwę przedniego. Nie dzieje się to regularnie, nie na każdej jeździe, nie puka co krok. W kłusie problem jest dużo mniejszy, w galopie praktycznie nie występuje. Przednie kopyta są narażone na mocne uderzenia, nie wiemy co z tym fantem zrobić.
Chodzi w kaloszach na przody, ale przed uderzeniami w podeszwę kopyta nie chronią. Może jakieś inne ochraniacze? Kalosze na tyły? Specjalne ćwiczenia?

edit: Nie wiedziałam gdzie wstawić i jak nazwać, w razie czego proszę o przeniesienie :)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Maj 11, 2010 21:27    Temat postu:

Powrót do góry
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 07:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podeszwę może chronić podkowa, lub końskie buty (trudno dobrać właściwy rozmiar). Taka wada może wynikać ze złej budowy - koń wysoki i krótki. Jeżeli koń jest młody (nie zakończył wzrostu) to powinno minąć z wiekiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ściga się - dobre, aczkolwiek drogie rozwiązanie to np. kalosze Piaffe Evo (bodajże) firmy Veredus.
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nerunia



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 196
Skąd: Chełm

PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalosze na tyły też mogą pomóc - nie drogie a skuteczne wyjście. Kilku moich znajomych je stosuje może nie w identycznych przypadkach, ale bardzo podobnych. Podków bym nie doradzała w takim przypadku, bo co z tego skoro ochroni to przód, ale zniszczy kopyto tylne?
Kejti zwróciła uwagę na młody wiek i budowę. Może rzeczywiście koń jest w fazie "bycia żyrafą" i wydłuży się za jakiś czas? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
moni1991



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Łomianki

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was spotkał się z tym, że hucuł poruszał się toltem lub inchodem.
Bo mam wrażenie że mój jeden czasami sunie szybko tak jak by poruszał się toltem. ( Ogóle nie czułam to że pruł ile w lezie.) Jeśli tak to czy to jest cecha pożądana czy nie ? Tak poza tym to nie wiem czy to był właśnie tolt nie było nikogo. Ze mną i to mnie bardzo ciekawi, przednie kopyta unosi ciut wyżej jak normalnie. ( Akurat w paru przypadkach widziałam cień) Więc pytam czysto hipotetycznie.


SP:D I owe przypadki trafiają się jak wracamy s powrotem do stajni nie często ale jednak są.
_________________
Miłość wiele oblicz nosi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 07:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy powrocie do stajni, to raczej caplowanie:)

Tolt i inochód są typowe dla konkretnych ras i nie występują nie tylko u hucułów, ale w ogóle u koni hodowanych w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marmes



Dołączył: 19 Lip 2019
Posty: 176

PostWysłany: Nie Mar 15, 2020 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zajrzeć na tę strone, wszystko jest tutaj wyjaśnione: https://1but.pl/kurtki/nike
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleksy37509



Dołączył: 04 Mar 2022
Posty: 4

PostWysłany: Pią Mar 04, 2022 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli widzisz coś dziwnego to najlepiej udaj się do weterynarza.
_________________
https://amazonkeratin.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Mar 04, 2022 17:36    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group