Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ziołolecznictwo - co o tym sądzicie?...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał:)



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 145
Skąd: Stadnina Koni Huculskich Antoniów

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kejti napisał:
Koń w odróżnieniu od kozy instynktownie nie wie, jakie rośliny są lecznicze, a jakie trujące. Dlatego często niestety konie zjadają rośliny trujące.



no to hucuły powinny być zaliczane do kóz Wink nasze bez względu na to co piszą w książkach niektóre rzeczy zjadają ale na przykład Jaskier jest rośliną której nigdy żaden koń nie tknał, prędzej korzonki będą wyjadać na reszcie pastwiska niż ruszą np Jaskier. który znajduje się na liscie roślin trujących dla koni, niewiem jak w innych stadninach, wiem że w Wólce Prackiej(aktualnie w Antoniowie) pewne rośliny sterczą wysoko ponad łąką a inne wysokością zbliżone są do podłoża.
_________________
Pozdrawiam
Michał


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

— Paulo Coelho
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pon Paź 25, 2010 15:53    Temat postu:

Powrót do góry
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niestety mój hucuł i jego stajenni huculscy koledzy kiedy tylko mogą opychają się liśćmi dębu, które nie są trujące, ale w dużych ilościach są dla koni niezdrowe:(
Tak samo mój koń wcinał paprocie, także niezdrowe. Czy ruszyłby konwalie, nie wiem, wolałam zawczasu zabrać go z miejsca, gdzie rosły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak byłam w Tabunie to konie się ostem zajadały. A moje hucuły od ostu odchodzą. Tak samo był tam taki żółty kwiat. Nie pamiętam nazwy. Ale wyglądał bardzo dziwnie. Miał kilka kwiatostanów na jednej łodydze. Przysmak źrebaków. Kiedyś moja kobyła, gdy zerwałam trochę za długi materiał na bacika, stwierdziła, że ładnie wygląda i chce go spróbować. Była to leszczyna. Tak jej posmakowała, że zjadła całość... Nie wiem co ona robi. W każdym razie nigdy nie widziałam, żeby zrywała z drzewa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michał:)



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 145
Skąd: Stadnina Koni Huculskich Antoniów

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula101 napisał:
Ja jak byłam w Tabunie to konie się ostem zajadały. A moje hucuły od ostu odchodzą. Tak samo był tam taki żółty kwiat. Nie pamiętam nazwy. Ale wyglądał bardzo dziwnie. Miał kilka kwiatostanów na jednej łodydze. Przysmak źrebaków. Kiedyś moja kobyła, gdy zerwałam trochę za długi materiał na bacika, stwierdziła, że ładnie wygląda i chce go spróbować. Była to leszczyna. Tak jej posmakowała, że zjadła całość... Nie wiem co ona robi. W każdym razie nigdy nie widziałam, żeby zrywała z drzewa.



nasze konei w ten sposób działają z Nawołocią której na pastwisku nie tkną przez co niestety ale zakrywa coraz wieksze obszary pastwiska uniemozliwiajac rozwój innych roślin, z czym trzeba niestety ale walczyć własnymi rękami Wink natomiast jak ją wyrwać to koń ją bardzo chętnie wcina... nawet jeszcze na pastwisku ...

ale generalnie jestem zdania iż żeby wywołać jakieś choroby związane z ukłądem pokarmowym niezbędna jest rola człowieka... świadoma bądź nieświadoma.

Koń nie stoii w jednym miejscu żrąc ten sam kwiatek tylko chodzi po całym pastwisku, troche tego troche tamtego a co uwaza za złe, nie dotyka , natomiast od tego co człowiek daje konie chorują, a to ochwat a to kolki ... niemówiąc już o innych rzeczach które się przypuszcza tylko ale jednak jakieś powody do takich przypuszczeń są skoro są ludzie którzy tak myślą.
_________________
Pozdrawiam
Michał


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

— Paulo Coelho
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, zgadzam się całkowicie Michale Wink. Ja już wypleniłam wiele niepotrzebnych, nieznanych mi zarośli. Ale pojawił nam się taki sąsiad jak dzikie świnie, i konie jedzą korzonki, jeśli coś wystaje. Widziałam jak jeden jadł miętę. Jak ona działa na konie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj Cykor miał kolkę. Był weterynarz podał jakieś tam leki. I mówił, zeby siemie lniane podawać. Mnie siemie lniane pomogło na brzuch ;D. Tez ciekawe zioło, które jest ogólnodostępne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierslawa2504



Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tej leczniczej działalności ziół słyszałam już wiele. Zwłaszcza siemie lniane było bardzo mocno zachwalane przez mojego weterynarza, ponoć jest dobre na kolkę u konia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amanda



Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Poznan

PostWysłany: Sro Paź 05, 2016 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie, jestem tutaj nowa i zawodowo jestem nauczycielem biologii i moje hobby to konie oraz ziołolecznictwo. Z doświadczenia, gdyż teściowie maja stadninę koni, wiem ze warto konikom trochę ziółek podać do paszy, np. melisa itp. Od początku tego roku biorę udział w pisaniu postów o właściwościach ziół , może Was zainteresuje http://ziola-na.net/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amanda



Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Poznan

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj wujek stosuje proste ziółka takie jak rumianek czy melisa i nie ma z tym żadnego problemu. Warto poczytać o ziołach tutaj http://ziola-na.net/
sprawdzona bilbilia wiedzy o ziolach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
haculsia



Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 649

PostWysłany: Pią Sie 02, 2019 05:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że temat jest aktualny, więc go troszkę odświeżę. Ziołolecznictwo i ogólne spożycie ziół w ostatnich latach zdecydowanie zyskało na popularności. Myślę, że to za sprawą większej świadomości i szukania alternatywnych rozwiązań dla ogromnej ilości chemii w jedzeniu i lekach. Dlatego polecam Wam ofertę https://www.izielnik.pl/dary-natury . Warto zadbać o siebie i swoje zdrowie w naturalny sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haculsia



Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 649

PostWysłany: Czw Gru 12, 2019 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Każdy z nas wie, że miód jest bardzo zdrowy! A co najważniejszy robią t o małe słodkie pszczółki, dlatego chciałabym was zachęcić do kupowania miodu https://zakreconysloik.com.pl/miod-ekologiczny mam nadzieje ,ze znajdziecie w tym sklepie cos dla siebie, a na pewno przepyszny miód!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freja101



Dołączył: 16 Gru 2020
Posty: 20

PostWysłany: Wto Sty 19, 2021 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemię lniane dla koni jest podobno bardzo dobre.
__________________
https://szkolenia.avenhansen.pl/artykuly/artykul-czym-jest-technika-odzwierciedlenia-w-komunikacji.html


Ostatnio zmieniony przez Freja101 dnia Wto Cze 07, 2022 11:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haculsia



Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 649

PostWysłany: Pią Lis 05, 2021 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem do końca przekonana do takich rzeczy, ale mogę się oczywiście mylić,
natomiast to co ja polecam to zwykła inhalacja, którą możecie zrobić w domu, jeżeli nie wiecie czym jest to zapraszam do tego artykułu https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowie/inhalacja-a-nebulizacja-czym-sie-roznia/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haculsia



Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 649

PostWysłany: Wto Gru 07, 2021 01:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrym sposobem na poprawę swojego zdrowia jest też inhalacja albo nebulizacja , jeżeli nie jesteś pewny czym to jest i jakie są różnice, możesz o tym przeczytać tutaj https://citymag.pl/jakie-sa-roznice-miedzy-inhalacja-a-nebulizacja/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ginter5231



Dołączył: 14 Sty 2022
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sty 14, 2022 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co o tym myśleć. Dziwnie to wszystko wygląda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Sty 14, 2022 10:35    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group