Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

hc i fryz
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> mieszanki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 25, 2010 18:18    Temat postu: hc i fryz Odpowiedz z cytatem

Muchozol napisał:
Chciałam podjąć próbę odtworzenia pochodzenia swojej klaczy. Zdaję sobie sprawę, że raczej jest to niemożliwe, ale zawsze można próbować, a pytanie na forum nic nie kosztuje ;) .
Klacz to mieszanka fryza (matka) i hucuła (ojciec), urodziła się w 1997 roku, w Bieszczadach. Jest maści karej (w paszporcie skarogniada) z gwiazdką i pęcinką na lewej tylnej nodze. Bieszczady opuściła w wieku 2 lat.
Jak ktoś chociaż kojarzy stajnię w Bieszczadach, w której była klacz fryzyjska, to mi to bardzo ułatwi sprawę.
Klacz nazywa się Mucha, lecz imię było nadane jej już po opuszczeniu Bieszczad, więc proszę się tym nie sugerować.
Za wszelkie informacje, nawet te pozornie najbardziej błache będę bardzo wdzięczna ;) .
Daję zdjęcie klaczy (aktualne, bo tych z wieku 2 lat, kiedy była w Bieszczadach to nie mam):

Jakby ktoś nie był pewny i chciał dokładniejsze zdjęcia, to proszę śmiało pytać ;) .
Zakładam nowy temat, bo chciałam w "Poszukiwane konie" dać ogłoszenie, ale było napisane, żeby nie pytać np. o potomstwo (a w tym przypadku pytam o matkę i ojca), ale jak źle zrobiłam to przepraszam i proszę o przeniesienie.


Przekleiłam z Volty, bo mnie bardzo zainteresował ten temat.
http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=13920


Według księgi stadnej w 1996 roku w Bieszczadach były tylko:
- Hawrań http://www.bazakoni.pl/horse_5629.html
- Luzak http://www.bazakoni.pl/horse_3830.html
- Sonet http://www.bazakoni.pl/horse_3825.html
- Wabigon http://www.bazakoni.pl/horse_6139.html
Więc jeśli jej ojciec miał licencję, to musi nim być któryś z tych ogierów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sob Gru 25, 2010 18:18    Temat postu:

Powrót do góry
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, piękna klacz Wink
Ma kłode hucuła i szyję z łbem fryza. Ciekawa mieszanka.
No ciekawa jestem kto jest ojcem.
A co z Jasmonem?

Ale trzeba wziąć pod uwagę porę roku w której się urodziła, bo mogła klacz zostać zaźrebiona styczeń/luty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, przegapiłam Jasmona http://www.bazakoni.pl/horse_4714.html
Też był wtedy w Polanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mucha



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 17
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem właścicielką wyżej wymienionej klaczy, i dziękuję za miłe słowa;).
Mam kilka informacji, które mogą pomóc mi w odtworzeniu jej pochodzenia, jednak potrzebuję też pomocy innych;).

Odwiedziliśmy poprzedniego właściciela, od niego dostałam kilka informacji:
- Mucha już w Bieszczadach nosiła imię Mucha :smile:
- miejscowość, z której ją kupił to Jodłowa (chyba tu: http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Jod%C5%82owa,+Polska&sll=37.0625,-95.677068&sspn=49.891082,114.169922&ie=UTF8&hq=&hnear=Jod%C5%82owa,+D%C4%99bicki,+Podkarpackie,+Polska&ll=49.871647,21.27858&spn=1.279826,3.56781&z=9 )
- stała w małym gospodarstwie, gdzie oprócz niej były dwa konie, w tym jej matka

I teraz prośba do Was - jeśli ktoś ma jakieś informacje, które mogą nam w jakikolwiek sposób pomóc, to bardzo proszę o kontakt :wink: .

Daję linka do tematu na SK, gdzie toczy się dyskusja - http://swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?t=22018&postdays=0&postorder=asc&start=0.
Z góry dziękuję za pomoc Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeilaRosenberg



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 103
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mucha coś dla ciebie Smile

czyli hucuły i fryzy na jednym zdjęciu. To stadko to konie z Tabunu.
_________________
Let's start a riot...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
@g@



Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: z bieszczadzkich połonin

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To stadko to nie tylko konie z"Tabunu"-to przedstawiciele bieszczadzkich stadnin i ośrodków jeździeckich.Fryzy stoją w Smolniku k/Lutowisk.
Zdjęcie zrobione podczas Powojennych Targów Końskich 2009 w Lutowiskach. W tym roku zapraszamy na jubileuszowe X. Targi w dniach 2-3 lipca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta Jodłowa to kawałek przed Bieszczadami. A powiedz mi, czy matka muchy została pokryta hucułem celowo, czy to przypadek? Bo jeżeli przypadek to to może być każdy ogier huculski stojący w pobliżu... Jeżeli celowo, mogła zostać dowieziona Smile. I jeżli było to celowe, powinien mieć świadectwo krycia, albo ten ogier co krył. Nie mam pojęcia... W każdym razie Musisz szukać ogierów trochę bliżej, bo Polana to już taka głębia ;D. A widzę ta Jodłowa to koło Jasła Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może warto do tej stajni koło Lutowisk zadzwonić i się zapytać o matkę? Myślę, że w latach 90-tych mało było fryzów w Bieszczadach. Także może mieli jakieś wiadomości o innych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
@g@



Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: z bieszczadzkich połonin

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula101-telefon w sprawie fryzów w Smolniku nic nie da-to nowo powstały ośrodek. Ja znam Bieszczady od końskiej strony od 1991 roku i nie przypominam sobie żeby stały gdzieś fryzy lub fryzopodobne konie. Chyba ze w OZHK Rzeszów coś wiedzieć będą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha. No to w takim razie trzeba może tam się dowiedzieć. Jestem ciekawa co się okaże Smile. Tak więc Mucha działaj dalej! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mucha



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 17
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula101 podobno był to przypadek, ale na 100 % nie jestem pewna. Ja Muchę kupiłam pod Lublinem (konkretniej to prezent od dziadka). W wieku dwóch lat opuściła Bieszczady. Wszystkie informacje mam od jej poprzedniego właściciela (mówił, że jest z Bieszczad, a później skonkretyzował miejscowość). Nie miał na nią żadnych dokumentów - paszport ma wyrabiany przez niego w 2004 roku.
LeilaRosenberg dziękuję za zdjęcie Smile.
@g@ chętnie bym się wybrała na targi, ale w tym czasie mam i sesję i praktyki, ale zobaczę co da się zrobić.
Przekleję dwa posty, co może trochę wniosą do sprawy:
Cytat:
pewnie cię zmartwie ale właśnie z podkarpacia dużo koni było sprzedawanych na całą Polske, a konie te były przywożone z Belgi, Holandi i tamtych stron

Cytat:
Mucha, przywożono wtedy całe koniowozy po 30szt do kąkretnych handlarzy, a oni sprzedawali te konie dalej, często były to mieszanki róznych ras, dużo fryzo-podobnych, a jeszcze więcej kucowatych zawalono wtedy całą polske końmi za grosze problem zaś był z opisywaniem, paszportami itd, pozdrawiam

Dziękuję wszystkim za pomoc, będę informować na bieżąco co się dzieję, ale obawiam się, że dopiero podróż w tamte strony może mi coś pomoże w sprawie Muchy Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
donial



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, i jak sprawa pochodzenia MUCHY się wyjaśniła?? Składa się tak, że akuratnie byłem na targach końskich w Lutowiskach i o ile mnie pamięć nie myli to właśnie w 2009 roku. Mam parę fotek zrobionych m.in fryzów których zdjęcia przesłała LeilaRosenberg. Nie wiem czy mi się uda ale mogę popytać skąd się wywodzi owa mieszanka w postaci MUCHY Smile. Jak coś ustalę to się odezwę. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mucha



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 17
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Lut 08, 2012 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety z powodu troski o konia nie mogłam podjąć konkretnych kroków w celu szukania jej pochodzenia. Chciałam zrobić to w wakacje, kiedy student ma najwięcej czasu, aby się nie spieszyć z poszukiwaniami, tylko pojechać raz a dobrze. Jednak z powodu 3 krwiaków w kopycie Muchy (raz jeden i raz 2) nie zdecydowałam się na dłuższy wyjazd.
Dziękuję za zainteresowanie sprawą. Ja znów planuję wyjazd w te wakacje i mam nadzieję, że tym razem 15-letnia już Mucha będzie zdrowa.
Byłabym wdzięczna za każdą pomoc Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
donial



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=eCFZnjU-V10

http://www.youtube.com/watch?v=uF_PN0dT_sk&feature=related

Mucha to dla Ciebie, możesz zerknąć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mucha



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 17
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Very Happy . Fajna impreza końska musiała być Wink .
Ja też dam filmik z Muchą w roli głównej i jej ulubionym zajęciem:
http://www.youtube.com/watch?v=7f8bejUbNWw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Lut 17, 2012 18:15    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> mieszanki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group