Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Łemkowski przepęd bydła simentalskiego i koni huculski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 22:44    Temat postu: "Łemkowski przepęd bydła simentalskiego i koni huculski Odpowiedz z cytatem

"Łemkowski przepęd bydła simentalskiego i koni huculskich" impreza organizowana w Odrzechowej. A czy ktoś wie od kiedy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Gru 09, 2010 22:44    Temat postu:

Powrót do góry
Justynaz



Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 31
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dokładnie od kiedy, ale ja z Odrzechową miałam kontakt od 1993 r. Mieli wtedy małe stadko - kilka klaczy z Gładyszowa i już jakiś niewielki własny przychówek. Właśnie w 93 r. po raz pierwszy zorganizowali jazdę konną na wakacjach, moja koleżanka została zatrudniona na instruktora, a ja wtedy nastolatka jej pomagałam. To było cudowne, tymi hucułkami po górach...
Któregoś razu przyjechali zdaje się jacyś Niemcy oglądać bydło simentalskie, a stadko rocznych byczków pasło się na jakimś wzgórzu i poproszono nas, abyśmy końmi zgoniły to bydło niżej. Była niezła zabawa, a momentami strach - jak taki byczek stanął na przeciwko ciebie i patrzył prosto w oczy. Ale udało się je przygonić i myślę, że był to taki pierwszy nieoficjalny przepęd bydła. Myślę, że jako atrakcję turystyczną zaczęto to robić gdzieś ok. 2000 roku, albo ciut wcześniej.Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może dobrze wyliczyłam, bo wyszło mi, że powinni zacząć w 1997 roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Justynaz



Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 31
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem możliwe:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Maj 13, 2011 16:27    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group