Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ceny klaczy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> klacze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
remendada



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:07    Temat postu: Ceny klaczy Odpowiedz z cytatem

Nie wiedzialam zupelnie gdzie o to zapytac,wiec jakby cos bede wdzieczna o przeniesienie Wink

Czy orientujecie sie moze jaki jest koszt klaczy gładyszowkich w przedziale wieku 3-5 lat (zajezdzonych).

Pisałam oczywiście do stadniny,ale ani widu ani słychu,zadzwonie może po Świętach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:07    Temat postu:

Powrót do góry
becik-jkn



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 788
Skąd: JKN / W-MZHK /

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej trzeba zadzwonić Wink
wtedy dowiesz się wszystkiego
_________________
http://beatagan.manifo.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gładyszów nie sprzedaje koni, które wcześniej nie były wytypowane do aukcjii i ogłoszone na ich stronie internetowej.
Ceny to coś koło 6-8 tyś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Huculka



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 23
Skąd: Kielno

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak myślicie czy to się opłaca?
Klacz huculska 2-letnia ani razu nie źrebiona
koszt 2.600zł.
Ma na imię Gawa i jestem w niej zakochana.
_________________
Gawra moim życiem jest, no i jest the BEST!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli koń jest zdrowy, a Ty masz warunki, żeby zajmować się koniem, to kupuj. Jest tani!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Claris



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 31

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również chciałabym się poradzić. Mamy 8h gospodarstwo na kaszubach, jest strumyk, góry, wąwozy, dolinka i starodrzew. Mam propozycję wzięcia 3 klaczek, tzn tak zwane odsadki. Cena za wszystkie 3 to 5000zł, dodatkowo będa nam je trzymać jeszcze przez całą zimę.
Koniki są bardzo ładne, jak na moje oko ( a znawcą nie jestem).
Jedna po matce Pigenia, potem Gala, ojciec obu Polak i ta urodzona w maju, po matce Paraszka, ojciec Szajbus.

Co myślicie o takim układzie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Strucelka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1382
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Claris, myślę, że to dobry układ. A co z klaczkami potem? Chcesz je sprzedać, zatrzymać, ujeździć, gdzieś pokazywać, jako klacze hodowlane, do rekreacji, dla przyjemności?
_________________
Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paraszka ? Czy to nie przypadkiem córka Palomy z Seredniego ?
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Claris



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 31

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strucelko, to dobre pytanie:) Chcielibyśmy na nich oczywiście jeździć, fajnie byłoby móc także mieć klacze hodowalane. NApewno miłoby było dostawac na nie dopłaty, coby się nie zruinować całkiem, na tej naszej fanaberi, bo my poprostu kochamy konie, ale specjalnie nie mamy pojęcia o hodowli narazie.
Chcemy mieć coś w rodzaju agroturystyki, ale bliżej mini rezerwatu, dlatego hucuły wpisują się idealnie w całą idee.

A czy Paraszka jest córką PAlomy to nie wiem:( ale się dowiem

bardzo dziękuję za odzew
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goha



Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 730

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie to te matki:
Paraszka
http://www.bazakoni.pl/horse_74497.html
Pigenia
http://www.bazakoni.pl/horse_74448.html
Gala
http://www.bazakoni.pl/horse_14164.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah, to nie ta Paraszka o której myślę. Widać jest inna.
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tak, jeśli celem jest posiadanie koni, to się to opłaca. Ale na dopłatę to bym nie liczyła. Oczywiście można do niej dążyć, ale...
Po pierwsze klacze muszą dorosną. Po drugie muszą dostać licencję. A może się zdarzyć, że się do licencji nie będą kwalifikowały, choćby z racji wzrostu. W końcu skoro teraz to źrebaki, to nie można mieć pewności, co z nich wyrośnie. Będą też musiały zdać próbę dzielności, a więc będzie potrzebny ktoś, kto jeździ na tyle dobrze, żeby pomyślnie przejechać ścieżkę huculską. Potem klacze muszą być regularnie kryte. A ponieważ ostatnio nie ma dużego popytu na hucuły, może być problem ze sprzedażą źrebiąt. Nie ma też co liczyć, że się na źrebakach zarobi. To wszystko trzeba rozważyć, zanim się zacznie myśleć o dopłacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Claris



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 31

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to te klacze Goha, wy tu jesteście błyskawiczne:)
Tak, zgadzam się, myślę, że jeśli chodzi o same dopłaty, to apsolutnie się to nie opłaca. My głównie chcielibyśmy mieć tam konie a hucuły nam pasują też ze względu na możliwość chowu bezstajennego, co pięknie wpisywałoby się w krajobraz. Z dopłatami to jest tak, że chcielibyśmy poprostu jakoś dużo do tych koni nie dopłacać, w sensie finansowym. Z tąd pomysł by one jakos tam się samofinansowały, lub choćby w części.
Fakt, że z tymi dopłatami to jest sporo zabawy i aż dziwię się, że tylu ludziom chce się tym zajmować i o to zabiegać.
Jesli chodzi o samą ścierzkę, to ja się czuję na siłach sama ją przejechać i może nawet przygotować konia, choć nie jestem pewna czy będę miała na to czas, szczególnie nie mieszkając przy koniach na codzień.
No wogóle zdaję sobie sprawę z tego, że to wszystko jest trochę szalone, ale wiecie, po trzydziestce mam potrzebę zaszalećWink

Chodzi mi co prawda po głowie równiez opcja, by poszukać innych koni, w chowie bezstajennym, ale już pod siodło, może np kuce walijskie (bo my mamy czwórkę dzieci) i czy to niebyłby lepszy pomysł. Ale to może już nie w tym dziale powinnam dywagować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieci mogą jeździć też na hucułach:) Hucuły co prawda większe, ale łagodniejsze, niż kuce walijskie.

Przepraszam za off top:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o chów bezstajenny i hucuły to z własnego doświadczenia wiem, ze problemów z finansami nie ma. Ja posiadając trzy klacze (pomijam takie wydatki jak weterynarz co jest sprawą oczywistą, że wedle potrzeby się płaci a i raz na jakiś czas przebadać konia trzeba - to chyba nie ulega wątpliwości) wydawałam jedynie... 35 zł na worek owsa co miesiąc ? Żywiły się owsem, pasły się, czasem dostawałam jabłka za darmo od sąsiada, no i jeszcze kwestia siana na zimę, ale kosztów siana nie pamiętam.
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Sie 30, 2010 14:10    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> klacze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group