Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muzyka
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> Pogaduchy ;)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 12:21    Temat postu: Muzyka Odpowiedz z cytatem

Wiem dziewuszki, że bardziej udzielam się w offtopie niż w innych tematach, ale póki co nie bryluję w tematach końskich (po to tu jestem, żeby to zmienić). Nie mogłam się powstrzymać i musiałam założyć ten temat. Otóż - jakiej muzyki słuchacie ?

Wychowałam się na muzyce takich kapel jak The Rolling Stones, The Doors, Pink Floyd, Ledd Zeppelin, Aerosmith, Deep Purple, Marillion, Guns'n'Roses, Black Sabbath, Metallica, Motorhead, Whitesnake, ZZ Top, The Police, Van Halen, Blues Travelers i wiele wiele innych... klasyka rocka.
Do tego T. Rex, The New York Dolls, KISS, Muse, 30 Seconds to Mars (powiedzmy, że staram się zatykać uszy jak slyszę 3 płytę -.-), System of a Down, Nirvana, Sepultura, Soundgarden i Roxette.
Słucham też takich artystów jak Carlos Santana, Eric Clapton, B.B. King., Joe Satriani, Steve Vai, Nat King Cole, Elvis Presley, James Brown <33, Aretha Franklin, Ella Fitzlerald, Louis Armstrong czy Michael Jackson.
Wielbię wręcz Motley Crue, Ozzy'ego (marnował się w Black Sabbath), Deep Purple, Rainbow, Queen i moje ukochane Rammstein (tylko w ich wydaniu mogę słuchać niemieckiego).
Do tego muzyka klasyczna - Mahler, Mozart, Rossini, śp. prof. Marek Jasiński (cudowny szczeciński kompozytor), Carl Orphe, Czajkowski.
Do tego muzyka musicalowa, kabaretowa i piosenka aktorska. Nie gardzę też, a czasem i wykonuję poezję śpiewaną.
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 28, 2010 12:21    Temat postu:

Powrót do góry
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolling Stonesów i Rammsteina skutecznie obrzydził mi ojciec:) Kiedy on czymś się zachwyca, jest to tak intensywne, że inni szybko mają tego dość:)

Jeśli chodzi o muzykę jestem dość monotematyczna. Kiedyś słuchałam Beatlesów i Tiny Turner. Teraz to już tylko sentymenty z przeszłości.
Ciągle lubię Dawida Bowie - jego niesamowity głos i zabujczy uśmiech.

Ale przede wszystkim słucham produkcji Pera Gessle - Roxette, Gyllene Tider, The Lonly Boys, Son of the Plumber i płyty solowe. Facet wydał kilkadziesiąt płyt, więc nie potrzebuję innych muzyków do słuchania:) I co roku jest coś nowego. Ale to raczej muzyka mało znana. Per często też śpiewa po szwedzku, co dla wielu ludzi jest dość dziwaczne. Ale ja uwielbiam jego głos, nieskomplikowane melodie i niepowtarzalny klimat zabawy muzyką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że ktoś ciągle słucha takiej muzyki. Jak słyszę o Katie Perry, Timbanaldzie i innych Sugababes to mi się w żołądku przewraca.
Na Crisa Cornella prawie się obraziłam jak nagrał piosenkę z Timbalandem.
Ale z tego typu gwiazdek baaardzo lubię Beyonce i Timberlake'a. Jego, za to, że wspaniale tańczy a z koncertów robi prawdziwe show, a Beyonce za to, że jest piękna, autentyczna, prawdziwa i nie do podrobienia. Jest jedyna w swoim rodzaju. Do tego ma przepiękny wokal.
Ah, zapomniałam o wspaniałej i jedynej Florence + The Machines i ich najlepszym utworze "Cosmic Love" *______*
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:) Kiedy Per wyprodukował jeden utwór w stylu techno był to dla mnie wielki szok i byłam zrozpaczona. Ale ponieważ utwór był jeden, to się do niego przyzwyczaiłam. Puszczam go na imprezach i nawet się dobrze tańczy:)

Dodam jeszcze, że kiedyś miałam fazę na county, ale nigdy taką, żeby kupić sobie jakąś płytę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre country pomieszane z dobrym bluesem daje nawet znośnie i fajne połączenie. Samego jednak country nigdy nie słuchałam i wątpie żebym miała słuchać Smile Za to blues to moja muzyka. Mój tata to "stary bluesman" xD Nie jest z zawodu muzykiem, ale całe życie pięknie gra na gitarze i gra właśnie bluesa. Nie śpiewa bluesa, ale ten fakt akurat mnie bardzo cieszy - słuchu zero xD
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ojciec miał znajomego muzyka-amatora. Znałam faceta przez 20 lat. On grał raczej poezję-śpiewaną, takie klimaty w stylu Starego Dobrego Małżeństwa. Dobrze było posiedzieć sobie przy ognisku i pośpiewać z kimś kto umie (ja niestety strasznie fałszuję i gry na gitarze też nie opanowałam - bicie w struny okazało się za trudne:( ). Niestety nasze drogi się rozeszły. Teraz... brakuje mi wspólnego śpiewania.

A na inny temat...
Strasznie denerwują mnie programy takie jak Idol. Nie to, że są. Fajnie, że ktoś ma szansę się zaprezentować w telewizji i nawet zdobyć popularność. Ale komentarze tych oceniających są dla mnie poniżej krytyki. Mam nagrania swojego idola z czasów, kiedy był tylko dzieciakiem, próbującym śpiewać i brzmi to tak... jakby ktoś mu w czasie śpiewu rękę wykręcał. A jak się do tego doda, że był gruby i miał okulary jak denka od butelek, to już widzę jakby go komisja z Idola popędziła. I jeszcze by pewnie usłyszał, że powinien zająć się czymś innym. Tym czasem facet zrobił karierę międzynarodową. No i w końcu nauczył się śpiewać:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...
Poezja śpiewana, Marek Grechuta, SDM, Michał Bajor.

Rock trochę, robiłam na muzyke prezentację, głównie Muse, Rollig Stones, Queen.

I melat ostatnio, czyli Sabaton, Nightwish, Within Temptation. No i czasem ajkiś POP z radia. Ogółem to japońskich piosenek z Anime dużo mam i to jest znaczna część mojego repertuaru. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też słucham piosenek z anime, ale... Japończycy nie mają słuchu i uważam te utwory za raczej koszmarne. A czemu słucham... Nie wiem. To trochę jak trącanie rany palcem, boli a nie można się oprzeć:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Idola. Pomaga wypromować ludzi, fakt. To czy dadzą się zjeść komercji to już ich sprawa. Publika uwielbia obrzucanie błotem. Myślę, że gdyby nie ten fakt, to może jury nie jeździłoby w ten sposób po uczestnikach. Wierzcie mi, wszystko kręci się wokół pieniędzy.
A ja poruszę temat Rubika. Też dość kontrowersyjny. Ja go uwielbiam. Facet robi piękną muzykę, choć trzecie oratorium i czwarte, było trochę pod publikę. Mimo to dwa pierwsze "Świętokrzyska Golgota" i "Tu Es Petrus" są wspaniałe. Dodam, że jestem osobą prawie totalnie niewierzącą. Znam się trochę na tym, edukuję się w tym kierunku i on jako kompozytor i dyrygent prezentuje bardzo dobry poziom. "Macha" świetnie, radząc sobie i z orkiestrą i z chórem, ma bardo wyraźny gest, który mi się bardzo podoba. To, że ludzie zrobili z niego gwiazdę to nie jego wina.
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2382
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 08:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie, to przecież o to chodzi, żeby zostać gwiazdą:) A do puki artyście z tego powodu nie odbija, wszystko jest w porządku:) Do Rubika nic więc nie mam, a że ludzie źle o nim mówią... To jak z tą widownią w Idolu. Ludzie lubią się kogoś czepiać. I to jest okropne!:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Ja tam tego nie oglądam, a co do Japończyków, fakt czasem pieją, ale ja lubię Yui, Ichiko i kilka innych, którzy wykonują normalne utwory xd,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Japończycy mają charakterystyczne głosiki. Jestem przyzwyczajona do słuchania śpiewu operowego, więc drażni mnie ich wokal niesamowicie, ale to zupełnie inna emisja.
Pamiętam chór z Indonezji, na festiwalu we Włoszech, na którym byliśmy. Wymietli wszystkich i zdobyli Grand Prix, ale zupełnie inaczej operowali głosem. Technika śpiewu totalnie odmienna, ale dla ich typowej muzyki bardzo poprawna.
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi się podoba sopran liryczny, taki jak ma Shanon van Alden Wink
Hmm... Bardzo podoba mi się muzyka irlandzka, dudy, i te fajne tańce, ale to tylko dodatek Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martyś



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 120
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam sopran liryczny, ale sopran koloraturowy (jeśli wiecie o czym mówię) to porażka. Totalna. Mimo, że operują niesamowitymi dźwiękami, to są okropne.
Sama zaś chciałabym być kontraltem. Czyli najniższym głosem żeńskim (i tak jestem, bo jestem drugim altem, ale kontralt jest jeszcze niższy). Czasem udaje mi się śpiewać z basami, ale to wtedy kiedy mam dobry dzień.
_________________
I'm a little bit weird, and you know that...

Arcywiedźma.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak z koleżanką śpiewam jestem niskim głosem, potrafie zawyć dość wysoko, ale w którymś momencie załamuje mi się głos, a w dół mogę ciągnąć i ciągnąć. Myślę że mam szeroką gamę głosu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lip 04, 2010 21:34    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> Pogaduchy ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group