Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klaczki przed równoległym wyźrebieniem rozdzielać ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> klacze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Filo



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 29

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 19:13    Temat postu: Klaczki przed równoległym wyźrebieniem rozdzielać ? Odpowiedz z cytatem

Witam,

koniec marca, początek kwietnie moje dwie klacze mają zbliżony termin wyźrebienia (tydzień różnicy w kryciu). Klaczki chowane we dwie bezstajennie - mają do dyspozycji wiatkę 7x3 m z jednym szerokim wejściem i wybieg 0,5h. Jedna z klaczy jest wyraźnie dominująca i zdarza się, że swoją przewagę udowadnia tylnymi kopytami, całe szczęście nigdy nie było kontuzji z tego powodu.
To nasze pierwsze doświadczenia dlatego chętnie wysłucham waszych rad co do moich dylematów:

1) czy im wyraźnie ograniczyć padok w ostatnich 3-4 tygodniach np. do 1000 m2 celem lepszej kontroli wizualnej ?
2) czy je rozdzielić przed/po wyźrebieniu ? jeśli tak to kiedy i jak łączyć ?

Pozdr.
_________________
Pozdr, Filo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Lut 15, 2011 19:13    Temat postu:

Powrót do góry
paula101



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 371

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, żeby je zostawić. Mam taką samą sytuację, moje też się kopią, ale nie zmiejszaj im pastwiska, bo i po co? Wink Jest zima więc pewnie siedzą pod wiatą, albo szuakją świeżej trawy. Moje aktualnie stoją przy domu, z pastwiska je ściągnęłam, ale jak Pasja rodziłą to sama na łące, bo w nocy prawdopodobnie. Przed porodem lepiej miej je na oku. A teraz mają jeszcze duuużo czasu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filo



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 29

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki,

właśnie aby ułatwić sobie obserwacje z domu planowałem ograniczyć pastwisko do terenu przy domu.

Pozdr,
_________________
Pozdr, Filo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Motiza



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 70

PostWysłany: Wto Mar 21, 2023 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam teraz taką sytuację, ale postanowiłam ich nie rozdzielać, a im większe pastwisko tym lepiej dla nich Smile

__________________
Warszawa- oferta na wyburzanie budynków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Mar 21, 2023 13:58    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> klacze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group