| Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
| Autor |
Wiadomość |
anja
Dołączył: 27 Cze 2008 Posty: 94 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 17:55 Temat postu: Bryczki, uprzęże i inny sprzęt |
|
|
Pytanie do startujących w zawodach i trenujących powożenie. Jaki macie sprzęt. Szczególnie interesują mnie maratonówki. Chciałabym kupić treningową, a ponieważ wybór jest duży i rozrzut cen również doradźcie coś odpowiedniego dla hucułów. Interesują mnie wymiary, rozstaw kół, wysokość kozła i wszystkie inne ważne detale, które dla laika są zagadką.  _________________ "Poznaje się tylko to, co się oswaja."- Antoine de Saint-Exupery |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Reklama
|
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 17:55 Temat postu: |
|
|
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
Strucelka

Dołączył: 16 Lut 2007 Posty: 1382 Skąd: kraków
|
Wysłany: Pią Lut 11, 2011 13:42 Temat postu: |
|
|
Czy ktoś ma może zbliżenie na czerwone neoprenowe ochraniacze węgierskich koni z zaprzęgów? ostatnio się zastanawiałam co to za ochraniacze, pamiętam, że były razem z kaloszkami, ale nie mogłam znaleźć w swoich zasobach żadnego zdjęcia. Celuję w SMB, ale pewna nie jestem. Ktoś poratuje zdjęciem?  _________________ Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie... |
|
| Powrót do góry |
|
 |
@g@

Dołączył: 25 Mar 2007 Posty: 127 Skąd: z bieszczadzkich połonin
|
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 10:59 Temat postu: |
|
|
Strucelko-proszę To Tattini.
 |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Strucelka

Dołączył: 16 Lut 2007 Posty: 1382 Skąd: kraków
|
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 12:37 Temat postu: |
|
|
o, dzięki wielkie  _________________ Tam szum Prutu, Czeremoszu...
Dla Hucuła nie ma życia, jak na połoninie... |
|
| Powrót do góry |
|
 |
marpap16
Dołączył: 22 Lut 2011 Posty: 1
|
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 19:22 Temat postu: |
|
|
| w jakim wieku można zaprzągać hucuła? |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Hucułowa

Dołączył: 31 Paź 2011 Posty: 72 Skąd: To pytanie.?
|
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 13:00 Temat postu: |
|
|
| marpap16 napisał: | | w jakim wieku można zaprzągać hucuła? |
Najwcześniej 3 lata  |
|
| Powrót do góry |
|
 |
kine2
Dołączył: 18 Lut 2011 Posty: 17 Skąd: strojec
|
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 20:45 Temat postu: |
|
|
| Witam mam pytanie jaki rozmiar uprzęży szorowej będzie pasował na hucula znalazłem na Allegro http://allegro.pl/uprzaz-singlowa-i4066195797.html jest to podobno rozmiar cob - full koń na tym zdjęciu ma 162 cm z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Motiza
Dołączył: 07 Mar 2018 Posty: 116
|
Wysłany: Czw Lis 16, 2023 11:02 Temat postu: |
|
|
| 3 lata to odpowiedni wiek. Aczkolwiek z tego co słyszałam, to ewentualnie kilka miesięcy wcześniej można zacząć przyzwyczajać do siodła, ale to chyba zależy |
|
| Powrót do góry |
|
 |
tolkka
Dołączył: 29 Sty 2021 Posty: 165
|
Wysłany: Sro Sie 21, 2024 11:42 Temat postu: |
|
|
| Gdzie najczęściej kupujecie sprzęt do powożenia? Macie jakieś sprawdzone sklepy albo strony internetowe? |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Freja101
Dołączył: 16 Gru 2020 Posty: 109
|
Wysłany: Sro Gru 17, 2025 15:42 Temat postu: |
|
|
Dla hucułów najlepiej sprawdzi się maratonówka o rozstawie kół 125 cm (standard zawodniczy) i wysokości kozła ok. 110–120 cm, co zapewni stabilność w terenie i dobrą widoczność. Wybierając wóz, zwróć uwagę na hamulce tarczowe na cztery koła oraz wagę w granicach 180–220 kg, aby nie przeciążać koni, a jednocześnie zachować trwałość sprzętu.
_______________________________________
https://erpserwis.net/dobre-oprogramowanie-dla-firm/oprogramowanie-magazynowe/ |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Reklama
|
Wysłany: Sro Gru 17, 2025 15:42 Temat postu: |
|
|
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
|