Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sposób na gryzące owady
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jumal

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 21:16    Temat postu: Sposób na gryzące owady Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy macie jakieś sposoby na walkę z dokuczającymi koniom, gryzącymi owadami?
Chodzi mi tu o jakieś specyfiki, spraye, maści, może domowe sposoby...
Muszę coś z tym zrobić, bo nie da się w teren do lasu wyjechać. Od razu zbiera się cała chmara bzyczących, kąsających owadów i koń spokojnie nie może iść, a po powrocie jest cały z bąblach :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 21:16    Temat postu:

Powrót do góry
marysia550

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co mi działało na 100% ( bo nie pomogły ani sklepowe cuda, ani domowe mikstury) był ocet. Ale zapaszek jest niestety no i trzeba najpierw spróbować czy konia nie uczuli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jumal

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A próbował ktoś czosnek? w formie do jedzenia i nacieranie ciała?
Powrót do góry
kejti

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodawany do paszy raczej nie działa:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rexiu

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 07:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jumal, w mojej poprzedniej stajni wszystkie konie jadły czosnek w ogromnych ilościach. Ponoć nawet skutkowało, jak nie wiem, nie miałam porównania, ale prawdą jest, że nie było z owadami jakiegoś wielkiego problemu. No ale cała stajnia, razem z końmi miała bardzo wyraźny czosnkowy zapach (głównie koński pot).
Drugim sprawdzonym sposobem była jakaś tajemnicza mikstura. Do butelki z wodą dolewało się trochę (powiedzmy 1/5 butelki) octu, dodawało się parę kropelek olejku cytrynowego i lawendowego. Rzeczywiście działa i nie zdarzyło się, żeby uczuliło konie, tym bardziej wrażliwym po prostu trzeba dać trochę mniej octu.
Tak czy siak na prawdę nie znalazłam jeszcze żadnego złotego środka na te owady i męczymy się z nimi co roku.

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W stajni to jeszcze pół biedy, że tak powiem... najgorzej jest właśnie jak jadę w teren do lasu. Po chwili trzeba już wracać, bo bzycząca chmura wszelkich gryzących owadów tak drażni konia, że nie jest on w stanie spokojnie spacerować, tylko myśli, aby szybciej do przodu i tym samym wyjazd w teren staje się mało przyjemny i dla konia i jeźdźca :/
Spróbuję w tą miksturą octową. Zobaczymy jak będzie działała
Powrót do góry
paula101

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z koleżanką stosowałyśmy ocet. Wcierałyśmy na brzuch, tam gdzie najwięcej much było. Pomagało, ale później śmierdziałyśmy całe ;D.

Wiem, że dość dobry jest środek( fakt, że kosztuje ponad 60zł), stosuje się go raz na pół roku(nie wiem dokładnie) nazwy nie pamiętam, ale dzisiaj jadę to się zapytam, bo ponoć jest bardzo efektowny Smile
Powrót do góry
Rexiu

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula101, porównując do cen innych preparatów, które stosuje się raz na parę dni, jak nie codziennie, to 60 zł raz na pół roku to naprawdę NIC.

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi dziś kowal mówił o jakimś środku, który wciera się wzdłuż grzbietu. Generalnie stosowany jest u krów, ale u koni podobno sprawdza się równie dobrze. I właśnie używa się go raz na kilka miesięcy. Nazwy niestety nie pamietał, powiedział, że ten płyn jest koloru niebieskiego/fioletowego. Słyszał ktoś o czymś takim? Może tu chodzi o to samo, o czym pisała paula101 Smile
Powrót do góry
marysia550

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest coś do krowich wymion Razz A tak serio- jak już coś działa na muchy nie działa na komary, jak działa na komary nie działa na gzy i tak w koło macieju.

Tą miksturę z olejkami tez próbowałam- do niczego.
Powrót do góry
jumal

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwszych obserwacjach po zastosowaniu mikstury octowo- olejkowo- wodnej: zaraz po spryskaniu konia roztworem muchy rzeczywiście latają, ale nie siadają na koniu, ale wydaje mi się, że działa to do momentu wyschnięcia (czyli stosunkowo krótko). Co prawda nie był tak pogryziony jak wczoraj więc jest jakiś rezultat. Jutro postaram się obserwować go bardziej, a raczej latające koło niego owady Wink
Powrót do góry
paula101

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byłam w Tabunie, to konie nie były niczym pryskane i sobie radziły. Aczkolwiek trzeba pomagać naszym małym przyjaciołom! ;D.
Ja smarując konie octem miałam spokój na największy upał. Ale jeździłyśmy do stajni koło 6 rano, żeby do 9-10 się wyrobić i dać spokój w upał. To najlepsze wyjście, bo nie ma wtedy tylu much.
Nie warto tez obcinać koniom grzyw, w jedną stronę chłodniej, ale znowu traci tą naturalną ochronę.
Powrót do góry
jumal

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety u nas jest tak wielka plaga wszelkich owadów w tym roku, że jadąc w teren nie ma najmniejszej różnicy, czy jest to 5 rano czy 19 wieczorem, gryząca chmara owadów i tak Cie dopadnie i pogoni z lasu :/
Muszę coś wymysleć, bo nie chce czekać aż do jesieni na wyjazd w teren
Powrót do góry
kejti

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma na wyjazdy w teren spryskuje konia Offem i ponoć działa:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marysia550

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to z ludzkich środków stosowałam w zeszłym roku to http://allegro.pl/3m-ultrathon-na-komary-kleszcze-meszki-deet-34-34-i1635255821.html i też działało, ale fakt jest taki, że u mnie nie ma jakiejś kosmicznej plagi. A w lesie to już kompletnie nic nie lata.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 21:45    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: