Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dam Mag czy Wintec dla hucuła?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mysz

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 15:29    Temat postu: Dam Mag czy Wintec dla hucuła? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Planuję posiadanie własnego hucuła, gdyż zakochałam się w tej rasie. Będę musiała kupić dla niego cały osprzęt, min. siodło.

Baardzo "zachorowałam" na Huberta Daw Magu, gdyż sądząc po jego wyglądzie (oraz po opiniach na różnych forach) musi być super wygodne, ale podobno bardzo jest ciężkie. Rozważam też Winteca 500 tylko ze względu na lekką wagę siodła i system cair mający chronić grzbiet konia (chyba, że to tylko taki chwyt marketingowy), choć przyznam, że syntetyczne siodło wydaje mi się mało trwałe. Dla mnie potrzebny będzie rozmiar 17 - 17,5 cala.

Mam teraz dylemat, bo nie wiem jakie siodło wybrać - oczywiście najpierw zmierzę konia, jak już będzie. Czy taki Daw Mag nadaje się dla hucułów, czy w ogóle te siodła nie będą za duże? Śledziłam w necie różne fora, ale tam wypowiadali się posiadacze większych wierzchowców.

Może ktoś z Was ma styczność z tymi konkretnymi modelami + hucuł i może mi coś doradzić?
Wiem, że to konie juczne i mają duży udźwig, ale wiadomo, że dla swojego zwierzaka chce się jak najlepiej.
Dzięki i pozdrawiam

P.S. Jestem nowa na forum, chciałam ten temat dorzucić do tego o siodłach i rozmiarach, ale ze względu na to, że nie wiem za bardzo jak, może się zdarzyć, że moje pytanie trafi gdzieś indziej :-)
Reklama

Wysłany: Nie Lip 10, 2011 15:29    Temat postu:

Powrót do góry
paula101

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że dobre siodła to są bezterlicowe. Smile http://siodlabarefoot.pl/ tutaj masz przykładową stronę, i pokazane jak działa siodło. Ma bardzo dobrą opinię więc polecam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejti

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy siodło będzie dobre dla konia, nie zależy od firmy. Trzeba uwzględnić szerokość grzbietu - rozstaw ławek, wysokość kłębu itp. Wygoda jeźdźca też jest ważna.
A siodła syntetyczne faktycznie są mało trwałe.
Jeśli chodzi o wagę, to trzeba o niej pomyśleć dopiero, kiedy mamy konia po urazach kręgosłupa. Dla zdrowego to nie ma znaczenia. Ważne, żeby było dobrze dopasowane, nie odstawało nigdzie od grzbietu, nigdzie nie klapało, nie obcierało itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kasia

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daw-Magowski Hubert jest ciężki !!?? zdziwienie Mam różne siodła (większość to ogólnoużytkowe, jedna ujeżdżeniówka), ale z nich wszystkich Huber jest chyba NAJLŻEJSZY! Poza tym jest na prawdę przewygodny! (na dodatek są różne wersje jakościowo-cenowe, dzięki którym możesz dopasować go do możliwości finansowych Wink )
Natomiast Winteci nigdy mnie nie przekonywały, raczej nie chciałabym mieć siodła syntetycznego...

Bardzo ważne przy wyborze siodła jest też jego przeznaczenie. Hubert ma stosunkowo proste tybinki (jak na siodło ogólnoużytkowe), ja bym go nie polecała, jeśli masz np. ambicje na jakieś wyższe skoki (ja skaczę w Pleszewskim Konradzie - btw. to jest dopiero ciężkie siodło!) Ścieżki huculskie, rajdy, rekreacja, 'małe ujeżdżenie' - jak najbardziej, do tego Hubert jest idealny. (Nie wiem jak ta 500, bo nigdy jej się za bardzo nie przyglądałam).
Plusem dla Winteca jest też system wymiany łęków, bo w Daw-Magu już musisz być pewna czego chcesz. Ja mam rozstaw L (ale na niektóre z moich hucułów jest on za wąski, a znowu na inne za szeroki - nie ma reguły z hucułami, trzeba dobierać indywidualnie).

paula, Ty jeździsz na bezterlicowym? Takie siodło to raczej tylko do rekreacji, ewentualnie westu ? ;>
Aresowata ;)

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeju , dziękuję Ci Myszo za ten wątek !

Akurat teraz kupuję nowe siodełko dla swojego huculastego , i to właśnie Huberta najprawdopodobniej . Siedziałam już w nim - jest meegaaa wygodny !

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam Winteca 2000 i napiszę tak:
Kupiłam go na handel po okazyjnej cenie, ale jak siadłam to się zakochałam. Nie myślałam , ze syntetyk aż tak mi podpasuje. Kupowałam oczywiście używane, sama w nim jeżdżę ponad pół roku , widać, że nie jest nowe, ale póki co nie mam zastrzeżeń co do trwałości. Nie dbam o nie specjalnie- nawet parę razy mi upadło na tylni łęk i nic sie nie przetarło. Przystuły, zamki, tybinki wszystko w stanie bardzo dobrym. Od spodu nie widać oznak używania. System cair (poduszki powietrzne) wydaje mi się, że są dla konia nie tylko bajerem. Co do wymiany łęków to nie jest tak, że kupisz siodło jednocześnie na araba i zimnokrwistego. Ten najszerszy łęk, na którym aktualnie jeżdżę, też nie jest mega szeroki- na Witkę wydaje mi się już być przyciasny, ale pracujemy nad zgubieniem kilku kilogramów i moze jeszcze coś z tego będzie. Siodło jest wygodne i dzięki zastoswoaniu w tej opcji, którą mam , materiału zamszopodobnego ,fajnie trzyma. Klocki kolanowe mam, ale nie używam.
I nie jest to siodło super lekkie- mam Lemetexa skórzanego z lekką konstrukcją terlicy i waży porównywalnie. Więc szału nie ma.

Kasia- też się byłam przekonana, ale użytkuję to siodło i jestem zadowolona.
Powrót do góry
paula101

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, miałąm okazję. Jest mega wygodne, ale masz rację dla osób chcących rekreację. Wink Tak ogółem to jeździłam w najtańszym siodle jakie było możliwe -,-. Niestety... Nie moje konie, nie mój sprzęt... Ale jak u koleżanki na dużym koniu jeździłam to miała mega wygodne siodło, klasyczne. Tylko firmy nie pamiętam, ale dowiem się jak u niej będę Wink.
Powrót do góry
Mysz

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za taką szybką odpowiedź!
To mi ułatwiło podjęcie decyzji i zdecyduję się raczej na Huberta. Pisałam, że jest ciężkie, bo takie opinie wyczytałam o nim na forach. Co prawda to mnie trochę zdziwiło, bo to siodło robione jest na terlicy z włókna węglowego, ale być może tamte osoby miały siodła z terlicą drewnianą?
Jeszcze jednym wg. mnie plusem może być to, że siodło to ma mocno wypchane poduszki kolanowe. Mam wrażenie, że w tego typu siodłach, gdy podczas jazdy kolana pozostają w odwiedzeniu - skierowane do środka - bardziej rozluźniają się mięśnie przywodziciele, co wpływa na lepsze wyczucie ruchów konia i elastyczność dosiadu.

KASIU a ile cm ma w Twoim siodle rozmiar łęku L?

PAULA101 nad tą bezterlicówką też się swojego czasu zastanawiałam, ale doszłam do wniosku, że nie jest to dobre siodło do codziennej jazdy. Ja co prawda jestem typowa rekreacja - tereny, ujeżdżenie ew. skoki raz na rok 50 cm, ale chyba na dłuższą metę takie siodło nie byłoby dla konia zbyt dobre?

ARESOWATA miło mi, że mogłam sprawić Ci radość swoim wątkiem :-)

Czasem mam okazję jeździć na hucku na oklep, tylko z pasem do hipoterapii. Fajna sprawa, pas zapobiega przesuwaniu się nóg do przodu.

Ostatnio zmieniony przez Mysz dnia Pon Lip 11, 2011 15:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
paula101

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wróć! Polecam siodła Kieffera. Używane można dostać za dobrą cenę. Ale tak, siodła bardzo dobrze wyprofilowane. Wygodne dla konia i jeźdźca.
Bardzo godne polecenia! Smile
Powrót do góry
marysia550

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam kiferka VSD na dużego konia i fakt- siodło stare ale mimo to rewelacyjne!
Powrót do góry
paula101

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No lepiej czasem wziąć używane, wyrobione troszeczkę Smile A i na hucułka się znajdzie! Smile
Powrót do góry
Aresowata ;)

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myszo , a wybierasz się do Pleszewa , czy u jakiegoś pośrednika kupujesz ?

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani jedno, ani drugie.
Zamierzam otworzyć działalność gospodarczą min. sprzedaż końskich artykułów i chcę kupić to siodło na firmę.
Mam nadzieję, że nie trzeba się będzie wybierać do Pleszewa, i że oni to siodło wyślą kurierem.
marta1313

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 08:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej zapłacić więcej i kupić siodło dobrej jakości. Bo to później procentuje. ;-)
Aresowata ;)

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta1313 - ale w Pleszewie są bardzo dobre siodła ! ...

Miałam na dwa dni pożyczonego Huberta z Siodlarza - Suupeerr ;d
W Sobotę najprawdopodobniej wybieram się do Pleszewa coś kupić , więc opowiem jak siodło ;d

Wysłany: Pon Lip 25, 2011 12:43    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> rekreacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: