Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

opuchlizna na nodze z niewiadomych przyczyn

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nerilion



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 84

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 11:32    Temat postu: opuchlizna na nodze z niewiadomych przyczyn Odpowiedz z cytatem

Mam wielki problem. Moja klacz dostała opuchlizny na nodze. Dokładnie na tylnej osi tylnie nogi, od pęciny do połowy odległości do stawu skokowego. Nie miała żadnych intensywnych treningów, nieco pracy w stępie z ziemi i może pól godzinne sesje stępem w siodle.- dopiero zaczynamy pracę u nas.
Opuchlizna nie sprawia bólu- klacz chodzi normalnie, biega, nic jej nie boli przy dotykani. Jednak opuchlizna urosła. Zrobiła sie miękka. Wcierki poczatkowo chłodzące a teraz rozgrzewające na niewiele się zdały. - wcierki robiłam kilka dni, opuchlizna nieco zeszła ale zaraz nad pęciną dalej coś czuś i trochę widać.
Spotkaliscie sie z czymś takim? Ani ja ani żadna moja znajoma nie- dziwne miejsce. Co sądzicie o dalszych wcierkach rozgrzewajacych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Lis 05, 2011 11:32    Temat postu:

Powrót do góry
Wojtek



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 261
Skąd: Gorzanów

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to opoje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majorka76



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 55
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spotkalam sie z podobnym przypadkiem u duzych koni,zdaza sie to zwlaszcza jesienia gdy konie mniej pracuja i wiecej przebywaja w stajni.jak to okreslil znajomy weterynarz-opuchlizna zastoinowa.najczesciej nogi byly spuchniete rano przed wyjsciem na pastwisko i na jazde.gdy sie troche rozruszaly wszystko bylo ok.opuchlizna nie sprawiala im bolu ani nie powodowala kulawizny. nie wiem czy u ciebie jest podobnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nerilion



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 84

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opoje nie za bardzo pasuja, co do op[uchlizny zastoinowej źle mi jak konie wracają do stajni na noc- a niestety musza bo lubia uciekać z mojego niehuculskiego padoku wiec na pewno na zastanie nie narzekają. Opuchlizna jest dziwna bo skada się z kilku "kulek" wewnątrz. Sama nie wiem jak to opisać- coś jak zerwanie ścięgien, ale stare tylko że zerwanie rozlewa się na jedna stronę a to jest rozlane na obie strony.
Narazie moje nerwy zostały mocno nadwyrężone i zaczęłam sie obawiać. Podałam jej przed wczoraj przeciwzapalne domięśniowo i narazie nieco lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Claris



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 31

PostWysłany: Wto Sie 09, 2016 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że post taki stary a ja nie zaglądałam tak długo. By może pomoże komu innemu. Problem wygląda jak klasyczne zapalenie tkanki podskórnej. Mój konik dostawał na to 3 tygodniową kurację antybiotykową i przeciwzapalne.
Takie zapalenie robi się od nieoczyszczonej lub zakażonej rany.
Mam nadzieję, że skończyło się dobrze
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ilos93



Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjaśniło się coś? Pytam, aby wiedzieć na przyszłość...
_________________
Napisz na kontakt@podstawynarodowe.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Sie 12, 2016 09:43    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum o koniach rasy huculskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group