Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna Forum o koniach rasy huculskiej
Forum o hucułach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podbicie kopyta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeilaRosenberg

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 09:26    Temat postu: Podbicie kopyta Odpowiedz z cytatem

Moja klacz bardzo często ma lekkie podbicia przednich kopyt, kuleje maksymalnie 3 dni a potem już nic jej nie boli i można normalnie na niej jeździć.
Teraz bolało ją tak, że nie mogła na tej nodze stawać, dopiero jak zrobiliśmy okłady z riwanolu to zaczęła ją normalnie stawiać na ziemi. Teraz chodzi kulejąc od czasu do czasu i nie wiem, czy mam wezwać weterynarza, zeby jej to wycisnął, czy robić okłady i czekać. Sad jak myślicie?
Reklama

Wysłany: Wto Sie 21, 2012 09:26    Temat postu:

Powrót do góry
Katarzyna

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak często ma rozczyszczane kopyta? Czy klacz utyka zarówno na miękkim jak i na twardym podłożu?
Ja miałam przez jakiś czas podobny problem, mój koń po rozczyszczaniu lekko utykał, zwłaszcza na żwirowej drodze, nawet w stępie. Okazało się że kowal wybierał mu więcej niż było to konieczne. Problem się skończył po zmianie kowala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeilaRosenberg

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miała rozczyszczane kilka dni wcześniej. Utyka co jakiś czas, głównie jak wdepnie na coś wystającego. Ale ona nie utyka lekko tylko bardzo Sad dziś będziemy dzwonić do weta
Justynaz

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety kowale często wybierają za dużo żywej podeszwy (jej sie w ogóle nie powinno wybierać) i kopyto jest osłabione i tkliwe. Ale jeśli mocno utyka, to lepiej wziąć weta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Sie 25, 2012 14:55    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o koniach rasy huculskiej Strona Główna -> zdrowie - profilaktyka i leczenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: